Igrzyska olimpijskie się nie odbędą, ale Filip z zespołem Downa nie rezygnuje

/Igrzyska olimpijskie się nie odbędą, ale Filip z zespołem Downa nie rezygnuje

Igrzyska olimpijskie się nie odbędą, ale Filip z zespołem Downa nie rezygnuje

Wybuch pandemii spowodował, że igrzyska olimpijskie Trisome Games zostały przeniesione na 2024 rok. Filip jednak nie rezygnuje. TVP przygotowało o sportowcu reportaż „Dokąd poprowadzą nogi”.

„Dokąd poprowadzą nogi” – to tytuł reportażu TVP z cyklu „Głębia ostrości” autorstwa Dominiki Kardynał i Ilony Ptak, który swoją premierę miał w niedzielę, 2 sierpnia. Materiał nadal można obejrzeć w serwisie VOD Telewizji Polskiej – kliknij tutaj.

Filip ma 22 lata. Uprawia kilka dyscyplin sportu. Pływa stylem klasycznym, rozpoczął naukę pływania kraulem, wraz z rodzicami biega z psami na orientację (dogtrekking), uprawia bieganie na średnie dystanse – 800 i 1500 m, pokonuje biegi długie oraz górskie. Jeździ konno (w tym roku nauczył się galopować), chodzi po górach i podróżuje. Rok temu był w Szkocji, a niedawno ze Stowarzyszeniem Razem Łatwiej we Włoszech oraz w Watykanie, gdzie uścisnął dłoń papieża Franciszka. Biega z Aktywną Pszczyną oraz uczestniczy w zajęciach amatorskich grup biegowych Biegam Bo Lubię w Mikołowie oraz STS Biegaton. W prawie wszystkich zawodach rywalizuje z ludźmi zdrowymi, jest też zawodnikiem Olimpiad Specjalnych.

Mężczyzna wypracował już taką formę, że kwalifikuje się do grupy osób, które mają tylko dysfunkcję intelektualną, zaś sprawność fizyczną zdrowego człowieka.

Źródło: www.pless.pl
By | 2020-08-18T06:23:18+02:00 wtorek, 18 sierpnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook