II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu TAK!” – relacja

/II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu TAK!” – relacja

II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu TAK!” – relacja

Wczoraj, 8 października, ulicami Krakowa przeszedł II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu Tak!”. Uczestnicy marszu apelowali o poszanowanie ludzkiego życia, godności małżeństwa i rodziny. 

Marsz poprzedziła Msza św. w katedrze na Wawelu. Przewodniczył jej ks. abp Marek Jędraszewski. W homilii metropolita krakowski mówił o zderzeniu dwóch logik w traktowaniu nienarodzonych dzieci podejrzanych o chorobę. Logiki tego świata, pełnego egoizmu i przemocy, z logiką Boga, który jest miłością. „Logika tego świata mówi: usunąć je. I zdajemy sobie sprawę, że za tym słowem, tak niewinnie brzmiącym, kryje się zbrodnia. A logika miłości mówi: przyjąć je, otoczyć tym większa troską i miłością” – wskazał ks. abp Jędraszewski.

 

Metropolita krakowski zaapelował o solidarność z poczętymi dziećmi, które mogą być naznaczone chorobą oraz z ich rodzinami. „Solidarny naród polski nie może godzić się na takie bezprawie, jakim jest ich zabijanie” – mówił. – „Mamy iść naprzód, mamy domagać się nieustannie i ciągle na nowo w pełni ludzkiego kształtu życia polskiego narodu. Mamy ciągle na nowo także domagać się zmiany ustaw, które tak pięknie brzmią: «kompromis aborcyjny», a które w gruncie rzeczy są prawdziwym zagrożeniem dla naszych – jeszcze nienarodzonych, ale już żyjących – braci i sióstr.

 

Po Eucharystii uczestnicy marszu wyruszyli w radosnym i kolorowym pochodzie w stronę Rynku Głównego. Na trasie marszu powiewały flagi, białe i żółte baloniki, niesione były także relikwie św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretty–Molli.

 

We wczorajszym wydarzeniu wzięły udział osoby w różnym wieku: starsze, młodzież, dzieci.  Obecni byli także przedstawiciele służby zdrowia, obrońcy życia, parlamentarzyści. Wszyscy manifestowali swoje przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowania godności i życia każdej osoby.

 

Marek Jurek, eurodeputowany i członek Komitetu Wykonawczego Federacji ONE OF US, zwrócił uwagę na potrzebę takich marszów: „Musimy pokazywać, że jesteśmy za życiem. Żadne prawo, nawet najlepiej uchwalone, nie utrzyma się, jeżeli społeczeństwo nie będzie go bronić. To jest bardzo ważne, że my tutaj pokazujemy, że ta Polska, która chce żyć, która jest szczęśliwa z życia swoich rodzin, która chce przekazywać życie, która chce, żeby były następne pokolenia Polaków”. Stąd apel o zdelegalizowanie aborcji i sprzeciw wobec ideologii gender.

 

W trakcie marszu zbierane były podpisy pod inicjatywą ustawodawczą ,,Zatrzymaj Aborcję”.

 

Honorowy patronat  nad wczorajszym wydarzeniem objął metropolita krakowski ks. abp Jędraszewski, a także wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-10-30T08:36:35+01:00 poniedziałek, 09 października 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail