Inicjatywa „40 Days for Life” w Polsce – zaproszenie do modlitwy za poczęte życie

by

„W dzień i w nocy, przez 40 dni Wielkiego Postu, czyli przez 960 godzin, będzie trwała ogólnopolska krucjata modlitewna w intencji życia poczętego. Zapisy już się zaczęły!” – informuje Nasz Dziennik.

 

Akcja „40 Dni dla Życia” rozpocznie się w południe w Środę Popielcową, 1 marca, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem IX Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny. W Polsce koordynowana jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej.

 

Od niedzieli 22 marca, Biuro Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przyjmuje zgłoszenia na wybrane godziny od osób zainteresowanych przyłączeniem się do wspólnej modlitwy. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 pod numerem tel. 513 129 362. Wystarczy zadeklarować jedną godzinę osobistej bądź wspólnotowej modlitwy w intencji nienarodzonych, aby przyłączyć się do krucjaty.

 

Kalendarz modlitwy jest opublikowany i na bieżąco aktualizowany na www.marszdlazycia.legnica.pl

 

Inicjatywa „40 Days for Life” zrodziła się przed dziesięcioma laty w Stanach Zjednoczonych i zaczęła się rozrastać na inne państwa. W Ameryce, ale także w różnych miejscach świata, ludzie modlą się przed tzw. klinikami aborcyjnymi. Modlitwa i prowadzona kampania informacyjna przynoszą konkretne owoce. Dzięki tej kampanii zostało uratowanych przed aborcją ponad 12 600 dzieci, 75 ośrodków aborcyjnych zostało zamkniętych, 141 osób zrezygnowało z pracy w „przemyśle aborcyjnym” (za: naszdziennik.pl).

 

Źródło: www.naszdziennik.pl oraz www.ksm.legnica.pl

You may also like

Facebook