Irlandia Północna: ważą się losy nienarodzonych dzieci

by

Dzisiaj, 5 maja odbywają się wybory do Zgromadzenia Irlandii Północnej, które zaważą o losie nienarodzonych dzieci.

 

Statystycznie nienarodzone dzieci w tym kraju są bardziej bezpieczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii. Działania środowisk pro-life w Irlandii Północnej, przeciwdziałające rozszerzeniu się ustawy o aborcji, przyczyniły się do tego że irlandzkie prawo nadal chroni nienarodzone dzieci oraz ich matki przed szkodami, jakie wyrządza aborcja.

 

2 miesiące temu Zgromadzenie Irlandii Północnej odrzuciło próbę zalegalizowania aborcji w przypadku rozpoznania wad i schorzeń płodu (59 głosami do 40) oraz w sytuacji, gdy poczęcie dziecka nastąpiłoby wskutek czynu zabronionego (64 głosów do 30). Jednak mimo to życie dzieci nienarodzonych jest w tym kraju zagrożone jak nigdy przedtem.

 

„Nie jest przesadnym stwierdzenie, że prawo do życia nienarodzonych dzieci jest w tych wyborach najważniejszą kwestią odkąd powstało Zgromadzenie. W zależności od tego na kogo oddasz głos, zdecydujesz czy życie nienarodzonych będzie nadal chronione czy też zostanie wprowadzona aborcja”, podkreśla Liam Gibson. Według niego atmosfera polityczna w Irlandii Północnej jest bardzo wroga dzieciom przed narodzeniem, a w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ataki na ich prawa osiągnęły niespotykaną dotąd skalę. 30 listopada ubiegłego roku Komisja Praw Człowieka przekonała Sąd Najwyższy, że irlandzkie prawo narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka. 10 lutego proaborcyjne grupy MLAs (Sinn Fein, Alliance oraz Ulster Unionists) podjęły próbę wprowadzenia przepisów legalizujacych aborcję. Z kolei w kwietniu zwolennicy aborcji w ogólnokrajowej dyskusji wykorzystali przypadek kobiety pochodzącej z południowego Belfastu, która abortowała swoje dziecko przy pomocy pigułek zakupionych przez Internet.

 

W przyszłym roku Wielka Brytania będzie obchodzić 50. rocznicę wprowadzenia ustawy aborcyjnej (Abortion Act 1967). Szacuje się, że w tym czasie co najmniej 8 400 000 dzieci zostało zabitych, zanim zdążyło się narodzić. Jak do tej pory Irlandia Północna odrzucała wszelkie próby wprowadzenia podobnych przepisów.

 

Irlandzkie środowiska pro-life wzywają wszystkich obywateli do oddania swojego głosu za życiem, a także apelują o modlitwę za odbywające się dziś wybory.

 

Źródło:  www.lifesitenews.com oraz www.preciouslife.com

You may also like

Facebook