J. Kotula: budowa infrastruktury jest ważna, ale najważniejsza jest sprawa życia

/J. Kotula: budowa infrastruktury jest ważna, ale najważniejsza jest sprawa życia

J. Kotula: budowa infrastruktury jest ważna, ale najważniejsza jest sprawa życia

„Drogi, kolej, rozbudowa wałów przeciwpowodziowych, chodniki – to jest ważna sprawa, ale najważniejsza jest sprawa życia. Co z tego, że będziemy budować różne rzeczy, jak nie będzie miał kto po nich chodzić” – powiedział w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Jacek Kotula. Radny sejmiku województwa podkarpackiego odniósł się do inicjatywy mającej ogłosić Podkarpacie regionem pro-life.

 

Samorządowcy chcą ogłosić Podkarpacie regionem pro-life. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest wybrany do sejmiku województwa podkarpackiego Jacek Kotula. Jak wyjaśnił, pomysł wziąć się z artykułu, który pojawił się w „Naszym Dzienniku”. Była w nim mowa o tym, że „włoskie miasto Werona podjęło uchwałę, że będzie miastem pro-life”.

 

– Ta inicjatywa bardzo mi się spodobała. Cały czas myślałem o tym, żeby takie coś implementować na nasz region, dlatego że u nas większość ludzi jest za życiem. Każdy brzydzi się aborcją, homoseksualizmem czy eutanazją, więc pomyślałem sobie, że dobrze byłoby – wzorem Włochów – zaproponować takie coś w naszym województwie – wskazał Jacek Kotula.

 

Radny sejmiku województwa podkarpackiego powiedział, że „na razie tłumaczona jest włoska wersja tej uchwały, ale też z prawnikiem przygotowywana jest uchwała, która będzie określała Podkarpacie jako region pro-life”.

 

– Myślę, że najpóźniej około 25 marca przyszłego roku, czyli w Dzień Świętości Życia, będziemy gotowi, żeby głosować jako sejmik nad tą uchwałą. (…) Podobną uchwałę przeprowadziliśmy jakieś pół roku temu, kiedy to nasz sejmik jednogłośnie przez aklamację przyjął, że popiera inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. (…) Tutaj myślimy, że – po konsultacji z prawnikiem – będzie to (przebiegało – red.) w ten sam sposób, dlatego że nie mamy bezpośredniego wpływu na wójtów, burmistrzów, żeby ich zmusić do tego, ale chcemy powiedzieć, że na tym terenie władze opowiadają się za życiem i są przeciwko eutanazji, in vitro, aborcji, homoseksualizmowi, gender i innym dewiacjom – zaznaczył gość Radia Maryja.

 

„Myślimy, że najpierw uchwalimy uchwałę, która będzie dawała impuls, a jednocześnie zwrócimy się do rad, gmin, starostw, powiatu rzeszowskiego, generalnie Podkarpacia, gdzie będziemy prosić, aby one na swoim terenie przyjęły podobne uchwały” – mówił Jacek Kotula.

 

– Tak, aby te gminy czy poszczególne starostwa po prostu określały, że jest promocja tych zachowań pro-life i to pójdzie dalej. Jednocześnie myślimy, że jako inicjatywa, która jest godna naśladowania, pójdą za nami inne województwa. Polska da przykład, ponieważ wiemy, że drogi, kolej, rozbudowa wałów przeciwpowodziowych, chodniki to jest ważna sprawa, ale najważniejsza jest sprawa życia. Co z tego, że będziemy budować różne rzeczy, jak nie będzie miał kto po nich chodzić, bo ludzie będą mordowani w wyniku aborcji czy w wyniku eutanazji – podkreślił.

 

Przeczytaj też:

Podkarpacie wkrótce zostanie ogłoszone strefą pro-life

 

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2018-10-31T08:00:04+01:00 środa, 31 października 2018|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook