Podkarpacie wkrótce zostanie ogłoszone strefą pro-life

/Podkarpacie wkrótce zostanie ogłoszone strefą pro-life

Podkarpacie wkrótce zostanie ogłoszone strefą pro-life

Samorządowcy z Podkarpacia zainspirowani włoską Weroną chcą ogłosić swoje województwo regionem pro-life.

 

Na wzór włoskiego projektu zostanie przygotowana ustawa, która będzie wyrazem poglądów mieszkańców Podkarpacia. Czyli postawa chrześcijańska. Stop aborcji, eutanazji, in-vitro, ideologii gender, seksedukacji i ogólnej demoralizacji dzieci – to hasła wyznawane przez większość mieszkańców województwa. Projekt przedstawił radny Jacek Kotula, a reszta samorządowców Prawa i Sprawiedliwości w pełni zaakceptowała pomysł. Z 33 radnych uchwałę poparło już 25 z nich. Planem jest również to, aby regiony, w których wygrało PiS również ogłosiły się za życiem. Ustawa wymaga jeszcze poprawek, ale wkrótce Podkarpacie zostanie ogłoszone strefą pro-life.

 

Tymczasem w Sejmie wciąż czeka na rozpatrzenie projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. Jest on jednak blokowany w sejmowej komisji.  Pod ustawą podpisało się 830 tys. Polaków, którzy nie godzą się na zabicie dziecka ze względu na podejrzenie choroby.

 

Działacze pro–life alarmują, że każdego dnia w polskich szpitalach – w majestacie prawa – zabijanych jest troje dzieci. Od momentu złożenia ustawy zabito prawie tysiąc dzieci. Obywatelski projekt ma powstrzymać ten zbrodniczy proceder.

 

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2018-10-30T09:42:21+01:00 wtorek, 30 października 2018|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook