Jakub Bałtroszewicz: Proszę Was o dwie rzeczy…

/Jakub Bałtroszewicz: Proszę Was o dwie rzeczy…

Jakub Bałtroszewicz: Proszę Was o dwie rzeczy…

W tym nowym roku chcę Was prosić o dwie rzeczy. Wiele osób modli się i adoptuje duchowo dzieci poczęte. To piękne, wartościowe i szlachetne dzieło. A ja chciałbym prosić Was: módlmy się również za narodzone dzieci! Bo mimo tego, że się urodziły, to mogą być niechciane, traktowane jako obciążenie przez swoją niepełnosprawność, być może rodzice je porzucili, może po prostu dorastają w biedzie lub w domu pozbawionym miłości czy wiary, być może nikt za nie się nie modli – pisze Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS. Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny dodaje: – Kolejna rzecz, o którą chcę Was prosić: bądźcie z nami również w 2020 roku. Wspierajcie nas swoją modlitwą, a gdy to możliwe to też wpłatami, które umożliwiają nam pracę.

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Szczęśliwego nowego roku! Bardzo lubię pierwsze dni stycznia, w których zawsze czuję się jakbym otwierał jakiś rozdział na nowo. Wydaje się wtedy, że przychodzą nowe siły i nowa nadzieja, a porażki i rozczarowania można zamknąć w minionym roku.

Mimo tego 2019 rok uważam za jeden z najbardziej udanych w historii Fundacji i naszej wspólnej pracy. Głos, który sformułowaliśmy kilka lat temu zakładając Fundację, staje się głównym głosem ruchu pro-life w Polsce. Wyznaczone przed laty cele stają się rzeczywistością Staliśmy się również rozpoznawalnym partnerem społecznym dla polityków. Prowadzone przez nas dzieła edukacyjne, czyli portal www.jedenznas.pl oraz Newsletter Bioetyczny docierają do największej liczby osób od czasu ich powstania, a Poradnia Bioetyczna w Krakowie (www.poradniabioetyczna.pl) pomogła w ubiegłym roku tysiącom osób szukających profesjonalnej pomocy.

To wszystko przyćmił niejako film „Nieplanowane”, który w listopadzie pojawił się w polskich kinach, a już w tym roku pojawi się na DVD. Nigdy, w całym swoim dorosłym życiu i pracy, nie doświadczyłem – w tak krótkim czasie – tak wielu świadectw przemienionych serc. Nigdy tak prosty i piękny film nie stał się potężnym narzędziem ratującym życie wielu maluszków, których mamy rozważały aborcję, a teraz większość z nich urodzi się w 2020 roku. To, że mogliśmy być częścią tego dzieła, że dzięki kontaktowi właśnie do nas na końcowych napisach filmu mogliśmy pomóc wielu osobom (a ile jeszcze osób zgłosi się, gdy wyjdzie DVD!!) sprawia, że ten trud i ta praca dla ochrony życia ma głęboki sens.

W tym nowym roku chcę Was prosić o dwie rzeczy. Wiele osób modli się i adoptuje duchowo dzieci poczęte. To piękne, wartościowe i szlachetne dzieło. A ja chciałbym prosić Was: módlmy się również za narodzone dzieci! Bo mimo tego, że się urodziły, to mogą być niechciane, traktowane jako obciążenie przez swoją niepełnosprawność, być może rodzice je porzucili, może po prostu dorastają w biedzie lub w domu pozbawionym miłości czy wiary, być może nikt za nie się nie modli. Niech nasza postawa za życiem będzie postawą troski i modlitwy za każde dziecko: to nienarodzone i to, które jest już z nami po narodzinach. I na początku niech wyraża się w modlitwie za nie.

Kolejna rzecz, o którą chcę Was prosić: bądźcie z nami również w 2020 roku. Wspierajcie nas swoją modlitwą, a gdy to możliwe to też wpłatami, które umożliwiają nam pracę. Każde 20, 50, 100 czy 200 zł to bezcenna cegiełka, która pozwala nam pomagać potrzebującym i chronić najbardziej zagrożonych. Nie korzystamy z publicznych pieniędzy i innych grantów, aby nie mieć związanych rąk w działaniu i nie być od nikogo zależnym. To jest nasza słabość, ale również siła, bo wierzymy w tych, dzięki którym już od wielu lat Fundacja pracuje i może się rozwijać. Z serca za to dziękuję!

Wszystkiego dobrego, Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-12T13:54:49+02:00 piątek, 10 stycznia 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail