„Jaram się aborcją” – marsz z okazji Dnia Bezpiecznej Aborcji

/„Jaram się aborcją” – marsz z okazji Dnia Bezpiecznej Aborcji

„Jaram się aborcją” – marsz z okazji Dnia Bezpiecznej Aborcji

Ulicami Warszawy przeszedł w sobotę 28 września marsz związany z Dniem Bezpiecznej Aborcji. Zwolennicy tego procederu mieli ze sobą hasła takie jak m. in. „Jaram się aborcją” czy „Ręce precz od naszych macic”.

Uczestnicy marszu spotkali się w sobotę na Placu Konstytucji, skąd rozpoczęli marsz. W pochodzie udział wzięli aktywiści proaborcyjni oraz działacze ruchu feministycznego. Serwis interia.pl wskazuje, że organizatorki marszu zapowiadały: „W związku ze Światowym Dniem Bezpiecznej Aborcji będziemy szły po aborcje, tak jak wiele naszych koleżanek na całym świecie. Czas na akcje, a nie tylko reakcje”. Tego samego dnia podobne manifestacje miały miejsce również w innych miastach na całym świecie. Protesty odbyły się także w Irlandii, na Malcie, w Salwadorze, Argentynie, Niemczech, Kolumbii, Meksyku, Hiszpanii, Ekwadorze, Brazylii i wielu innych krajach na całym świecie.

„Aborcja znaczy życie” – to jedno z haseł przyświecających marszowi. Postulaty uczestników wydarzenia to „bezpieczna, darmowa i legalna możliwość usunięcia ciąży”. „Dyskusja na temat aborcji toczy się od wielu lat i nic z niej nie wynika, a rzeczywistość jest taka, że każdego dnia wiele z nas przerywa ciąże. To jedna z decyzji, którą podejmujemy lub nie. Przypomnimy, że aborcja to codzienność, to zabieg medyczny, to fakt z życia” – stwierdzają organizatorki sobotniego marszu.

Sprzeciw wobec postulatów prezentowanych przez środowiska feministyczne wyrazili uczestnicy kontrmanifestacji. W odpowiedzi  Krucjata Młodych zorganizowała pod Rotundą PKO publiczne odmawianie różańca

Źródło: dorzeczy.pl

 

By | 2019-10-01T10:47:03+02:00 wtorek, 01 października 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook