Kampania „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”

/Kampania „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”

Kampania „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”

Od października 2017 r. do lutego 2018 r., w ramach XIV edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też życie”, trwać będzie kampania „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”. Ma ona na celu ukazanie problemów z jakimi borykają się opiekunowie rodzinni.

 

Opiekun rodzinny to osoba sprawująca w domu opiekę nad chorą lub niepełnosprawną niesamodzielną osobą bliską, dorosłym albo dzieckiem. Kampania organizowana przez Fundację Hospicyjną, do której przyłączyło się 37 hospicjów z całej Polski, będzie przypominać „z jakimi obciążeniami wiąże się opieka nad osobą ciężko i nieuleczalnie chorą, jakie zmiany wprowadza w życiu opiekunów i jak bardzo potrzebne jest stworzenie systemowego wsparcia, funkcjonującego od początku choroby”.

 

Organizatorzy stawiają sobie również za zadanie zachęcenie lokalnych społeczności do uzupełniania formalnej opieki nad chorymi i ich opiekunami za pomocą budowania sieci wsparcia w obrębie wspólnot sąsiedzkich i parafialnych. Razem z Fundacją Agory będą organizować szkolenia dla koordynatorów wolontariatu, którzy na terenie kraju stworzą sieć Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego.

 

Dla opiekunów rodzinnych zostaną zorganizowane warsztaty o podstawach opieki nad chorym w domu, a także dzień profilaktyki zdrowotnej z możliwością skorzystania z bezpłatnych porad lekarskich. Na portalu hospicja.pl będą również udostępniane filmy i porady dotyczące opieki nad chorymi. Każdy będzie mógł tam także zadać pytanie i podzielić się swoją historią.

 

 

 

 

Źródło: httz.pl

By | 2017-10-17T14:37:53+02:00 wtorek, 17 października 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail