USA: Afirmujący życie język w nowych dokumentach HHS

/USA: Afirmujący życie język w nowych dokumentach HHS

USA: Afirmujący życie język w nowych dokumentach HHS

W ubiegłym tygodniu administracja Donalda Trumpa zasygnalizowała w proponowanym planie strategicznym Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych (HHS) zobowiązanie do ochrony ludzkiego życia.

 

W planie tym znalazło się stwierdzenie, że HHS będzie służył Amerykanom „na każdym etapie ich życia, począwszy od momentu poczęcia” aż do „naturalnej śmierci”. I chociaż wprowadzenie takiego słownictwa nie ma wpływu na prawo dotyczące aborcji, to pomoże w ciągu najbliższych czterech lat prezydentury Trumpa kierować polityką publiczną.

 

Projekt planu strategicznego kilkukrotnie odnosi się do całego okresu trwania życia człowieka. W punkcie „Reforma, wzmocnienie i modernizacja narodowej opieki zdrowotnej” czytamy: „HHS stara się poprawić rezultaty opieki zdrowotnej dla ludzi, którym służymy. Pomimo że możemy się odnosić do ludzi, którym służymy, jako beneficjentów, uprawnionych do korzystania z opieki, pacjentów lub konsumentów, naszym ostatecznym celem jest poprawa opieki zdrowotnej dla wszystkich ludzi, w tym tych nienarodzonych, w ramach usług opieki zdrowotnej”. Natomiast w punkcie „Wzmocnienie ekonomicznego i socjalnego dobrobytu Amerykanów w ciągu trwania życia” HHS obiecuje „służyć wszystkim Amerykanom od poczęcia do naturalnej śmierci”.

 

Afirmujący życie język jest ogromną zmianą w porównaniu do proaborcyjnego języka  używanego przez HHS za kadencji prezydenta Baracka Obamy.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-10-17T14:38:12+02:00 wtorek, 17 października 2017|Bioetyka, Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail