Kenia: wszczepianie nastolatkom środków antykoncepcyjnych bez wiedzy rodziców

/Kenia: wszczepianie nastolatkom środków antykoncepcyjnych bez wiedzy rodziców

Kenia: wszczepianie nastolatkom środków antykoncepcyjnych bez wiedzy rodziców

Nairobi News Nation informuje, że aborcyjni aktywiści z Marie Stopes International odwiedzili jedną z kenijskich szkół średnich, aby przekazać uczennicom wiedzę na temat świadomości zdrowotnej. Jednak  prawdopodobnie, bez wiedzy rodziców i dyrekcji szkoły, wszczepiali także dziewczętom Norplanty – środki antykoncepcyjne umieszczane pod skórą, które działają do 5 lat.

 

Dyrektor szkoły, Andrew Kwale, nie zdawał sobie sprawy z prawdziwego celu wizyty grupy z Marie Stopes International. Powiedział, że powiedziano mu, iż porozmawiają oni z dziewczętami o świadomości zdrowotnej i że krajowy dyrektor ds. edukacji zatwierdził ich program. „Przybyli ze znanymi nam pracownikami opieki zdrowotnej i zaufaliśmy im, ale teraz wszyscy staramy się ustalić, co się stało podczas spotkania” – powiedział Kwale. Dodał również,  że niektóre z dziewcząt pozostawały po prezentacji same z działaczami aborcyjnymi, ale myślał, że to tylko w celu uzyskania porady.

 

„Jesteśmy oburzeni tym co się wydarzyło” – mówiła Munanie Muusya, której córka otrzymała Norplant, –  „To, co robią ci ludzie, zachęci nasze dziewczęta do beztroskiego angażowania się w seks bez zabezpieczeń i przez to będą mogły łatwo zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową”.

 

Z ustaleń wynika, iż środek antykoncepcyjny otrzymało 12 dziewcząt w wieku od 14 do 17 lat.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-10-18T17:16:52+02:00 środa, 18 października 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail