W Kanadzie rozdawane będą darmowe pigułki aborcyjne

/W Kanadzie rozdawane będą darmowe pigułki aborcyjne

W Kanadzie rozdawane będą darmowe pigułki aborcyjne

Władze prowincji Alberta w Kanadzie podjęły decyzję o bezpłatnym rozpowszechnianiu tabletek  Mifegymiso (dawniej RU486) wszystkim kobietom, które, jak powiedział rzecznik Alberta Health, „mogą tego potrzebować”. Powiedział on również, że władze Alberty „zdecydowanie wspierają zdrowie reprodukcyjne kobiet”.

 

Mifegymiso zostało w Kanadzie dopuszczone do użycia w sierpniu 2015 roku i już wtedy w rozporządzeniu pojawiło się stwierdzenie o kilku przypadkach zgonów po użyciu tabletki aborcyjnej. Health Canada wymagało, by na opakowaniach tego środka znajdowało się ostrzeżenie, aby nie używać go, gdy nie ma się dostępu do pomocy medycznej. Zalecano, by ze względu na możliwość wystąpienia silnego wewnętrznego krwotoku, przyjmować Mifegymiso pod nadzorem lekarza. Z trzech kluczowych badań przeprowadzonych przez kanadyjskiego dostawcę tego środka wynika, że czas krwawienia z pochwy po zażyciu wynosił średnio 10,8 dnia w tym 2 dni bardzo obfitego krwawienia.

 

Na skutek lobbingu firm farmaceutycznych, organizacji proaborcyjnych i lekarzy Health Canada wydano wyjaśnienie, że lekarz nie musi być obecny, gdy kobieta przyjmuje pigułkę aborcyjną.

 

Maria-Claire Bissonnette z Campaign Life zainicjowała w zeszłym miesiącu kampanię #RU486RUCrazy. „Jako młoda kobieta, chcę porozmawiać z innymi młodymi kobietami, które mogą pomyśleć, że Mifegymiso to szybkie i łatwe rozwiązanie w trudnej sytuacji. Ale tak nie jest” – wyjaśnia. W jednym z filmów odnosi się do wyników badań nad RU486 przeprowadzonych przez FDA, w czasie których zmarło 14 kobiet, u 58 wystąpiła ciąża pozamaciczna, a 339 badanych wymagało transfuzji krwi.

 

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-04-27T14:56:05+02:00 poniedziałek, 01 maja 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook