Katolicy i muzułmanie o opiece paliatywnej

/Katolicy i muzułmanie o opiece paliatywnej

Katolicy i muzułmanie o opiece paliatywnej

„Perspektywy chrześcijańskie i muzułmańskie opieki paliatywnej i końca życia” – to temat seminarium współorganizowanego przez Papieską Akademię Życia oraz amerykański Uniwersytet Georgetown w Katarze.

Specjaliści z zakresu etyki, medycyny, religii, chrześcijanie i muzułamanie spotykają się przez dwa dni w Dosze, w Katarze, aby przedyskutować problem troski o człowieka na terminalnym etapie życia. Zdaniem abp Vincenzo Paglii, przewodniczącego Papieskiej Akademii Życia, religie są nie tylko środkiem pomnażającym zakres opieki paliatywnej, ale stanowią jej prawdziwą siłę.

Z kolei dla Ahmada Dallala, dziekana na Uniwersytecie Georgetown, opieka paliatywna dotyka głęboko samej istoty człowieczeństwa. Wyraził on ogromne zadowolenie, że mógł wnieść wkład w zorganizowanie konferencji, która z pewnością przyczyni się do konstruktywnego dialogu międzyreligijnego na polu ochrony życia. Dwudniowe obradz będą także okazją do przedyskutowania możliwości oraz przeszkód dotyczących rozwoju oraz podejmowania dzieła opieki paliatywnej w konkretnym kontekście krajów islamskich.

Krzysztof Ołdakowski SJ
Źródło: vaticannews.va
By | 2019-01-22T20:51:06+01:00 wtorek, 22 stycznia 2019|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook