„Każde życie to cud” – obrońcy życia spotkali się na Jasnej Górze

/„Każde życie to cud” – obrońcy życia spotkali się na Jasnej Górze

„Każde życie to cud” – obrońcy życia spotkali się na Jasnej Górze

„Każde życie to cud” – przypomnieli z Jasnej Góry uczestnicy 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia. Zapewnili, że nie ustają nade wszystko w modlitwie o szacunek do życia na każdym jego etapie oraz w walce o prawo każdego do istnienia. Podkreślili, że wobec „wielkiego krzyku feministek” wyzwaniem są dziś wsparcie rodziny i edukacja. Do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia należy ok. 80 różnych stowarzyszeń i organizacji.

 

Prezes Federacji Paweł Wosicki podkreślił, że choć Polska na tle innych krajów europejskich ma prawo chroniące życie, to jednak w tym obszarze wiele jest jeszcze do zrobienia: „Agresja środowisk feministycznych nie może być przyczyną, żeby się wycofać z pewnych działań już podejmowanych. Tu chodzi szczególnie o stronę prawną, ale i edukacyjną. Coraz częściej widać, że natrafia to na problemy. Wydarzenia z gościem ze Stanów Zjednoczonych, panią Kiessling, pokazały, że nawet głoszenie prawdy o obronie życia napotyka na przeszkody, które wynikają z przeświadczenia, że dla świętego spokoju o tym nie mówmy, bo może będzie to źle widziane”.

 

W ramach działań edukacyjnych rusza właśnie kampania „Kochamy każde dziecko”. „Przygotowany został specjalny informator, uświadamiający m.in., czym jest aborcja i jakie są jej skutki – powiedział prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Antonii Zięba. – Komplet materiałów w obronie życia, a więc przeciwko zabijaniu dzieci poprzez tradycyjną aborcję i także poprzez procedurę in vitro, a również ukazujący kłamstwa potężnych mediów, które przez manipulacje chcą niszczyć cywilizację życia w naszej ojczyźnie”.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przypomniała, że w Sejmie wciąż czeka projekt wzmacniający prawną ochronę życia dzieci poczętych, w tym przede wszystkim prenatalnie chorych.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2017-03-20T09:37:35+01:00 poniedziałek, 20 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail