Kolejne dziecko we wrocławskim Oknie Życia

/Kolejne dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Kolejne dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Siostry Boromeuszki, które prowadzą wrocławskie Okno Życia, znalazły w nim wczoraj wieczorem kolejne dziecko – dziewczynkę, której nadały imię Basia. To już szesnaste dziecko uratowane w ciągu niespełna 8 lat działalności okna, a trzecie w tym roku.

 

Dziewczynkę znalazła s. Justitia, która aktualnie opiekuje oknem życia. Podkreśla, że dziecko było zadbane i pielęgnowane przez mamę. Siostry zaopiekowały się dziewczynką – umyły ją i przebrały, a następnie została uruchomiona standardowa procedura. „Wezwane zostało Pogotowie Ratunkowe i Policja, a także powiadomiono ośrodek adopcyjny, do którego trafi dziecko po szpitalnych badaniach. Potem zostanie uruchomiony proces adopcyjny” – informuje wrocławski Gość Niedzielny. Wiemy również, że przy dziewczynce znaleziono kartę szczepień, co świadczy o tym, że urodziła się w szpitalu.

 

Basia to trzecie dziecko pozostawione we wrocławskim Oknie Życia w tym roku. 12 marca siostry znalazły chłopca – Franciszka, natomiast 24 marca – Gabrielę. Dziewczynka jest też 16. dzieckiem znalezionym w oknie w czasie 8 lat jego funkcjonowania.

 

„Siostry, podobnie jak w każdym innym przypadku, proszą o modlitwę nie tylko za dzieciątko, ale również za jego biologicznych oraz adopcyjnych rodziców. Zachęcają też do tego, by nie oceniać postawy rodzicielskiej, bo nie wiemy, jakie były przyczyny oddania dziecka. Podkreślają, że mama wykazała się odpowiedzialnością, pozostawiając dziecko w oknie życia, a nie porzucając go w innym miejscu”.

 

Źródło: wroclaw.gosc.pl, niedziela.pl

By | 2017-08-03T10:54:04+02:00 czwartek, 03 sierpnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail