Historia Ziona: chłopiec otrzymał obie dłonie, dziś gra w baseball’a i potrafi pisać

/Historia Ziona: chłopiec otrzymał obie dłonie, dziś gra w baseball’a i potrafi pisać

Historia Ziona: chłopiec otrzymał obie dłonie, dziś gra w baseball’a i potrafi pisać

Zion w wyniku infekcji miał amputowane obie dłonie i stopy. Kilka lat temu przeszedł również przeszczep nerki, a w lipcu 2015 r. miał obustronny przeszczep dłoni. Dziś prowadzi normalne życie, używa obu rąk, gra w baseball’a.

 

Operacja przeszczepienia dłoni trwała 10 godzin i uczestniczyło w niej 40 lekarzy. Przeprowadzono ją w USA. Już kilka dni po transplantacji, Zion mógł poruszać palcami przeszczepionych dłoni. Po sześciu miesiącach chłopiec był już w stanie samodzielnie zjeść oraz trzymać długopis. Osiem miesięcy później potrafił używać nożyczek i ołówka. Rok po udanym przeszczepie był zdolny trzymać obiema rękoma kij baseballowy.

 

„Po miesiącach rehabilitacji i wsparcia psychologicznego, 10-letni amerykański chłopiec przezwyciężył trudny okres 18 miesięcy, kiedy to przechodził przez agresywną terapię, aby uniknąć odrzucenia przeszczepu i podjął znaczące wysiłki, aby nauczyć się korzystać z nowych dłoni” – wyjaśnia autor medycznego sprawozdania. Chłopiec nadal zażywa cztery różne leki immunosupresyjne, aby zmaksymalizować szanse, że jego organizm nadal będzie tolerować przeszczepione dłonie.

 

Zion powiedział, że nie czuje różnicy. Jedyną według niego zmianą jest to, że zamiast nie mieć w ogóle rąk, ma teraz dwie. „Wciąż jestem tym samym chłopcem, którego wszyscy znali jako bez rąk” – wyznał.

 

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-08-03T12:19:20+02:00 czwartek, 03 sierpnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail