Konferencja naukowa: „Ogrom cierpienia osób u kresu życia wołaniem o pomoc do lekarzy, pielęgniarek, kapłanów i rodziny”

by

29 października br. w Kluczborku odbędzie się IX Kluczborska Konferencja Medycyny Paliatywnej i Formacji Hospicyjnej na temat: „Ogrom cierpienia osób u kresu życia wołaniem o pomoc do lekarzy, pielęgniarek, kapłanów I rodziny”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio” w Byczynie oraz Zakład Medycyny i Opieki Paliatywnej SUM w Katowicach.

 

W programie spotkania przewidziano kilka sesji: „Skuteczna walka z cierpieniem”, „Wsparcie psychiczne i duchowe chorego i rodziny”, a także sesja formacyjna. W ramach ostatniej podjęte zostaną miedzy innymi zagadnienie dotyczące moralnej ambiwalencji współczesnej medycyny, a także podjęta zostanie dyskusja nt. tego, jaka jest kondycja moralno – etyczna osób posługujących chorym u kresu życia. Ponadto, prelegenci zwrócą swoją uwagę na to, jak rozmawiać o śmierci w perspektywie doświadczania żałoby i straty, oraz podzielą się refleksjami kapelana hospicyjnego. Będzie też mowa o aktualnych zasadach i możliwościach leczenia bólu.

 

Więcej informacji o konferencji: apchor.pl

You may also like

Facebook