Konferencja „Psychologia kliniczna w ginekologii i położnictwie – interdyscyplinarny model opieki nad kobietą w ciąży powikłanej i w sytuacji niepowodzeń położniczych” (Poznań, 2-3 czerwca 2017 r.)

/Konferencja „Psychologia kliniczna w ginekologii i położnictwie – interdyscyplinarny model opieki nad kobietą w ciąży powikłanej i w sytuacji niepowodzeń położniczych” (Poznań, 2-3 czerwca 2017 r.)

Konferencja „Psychologia kliniczna w ginekologii i położnictwie – interdyscyplinarny model opieki nad kobietą w ciąży powikłanej i w sytuacji niepowodzeń położniczych” (Poznań, 2-3 czerwca 2017 r.)

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. w Luboniu koło Poznania odbędzie się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Psychologia kliniczna w ginekologii i położnictwie – interdyscyplinarny model opieki nad kobietą w ciąży powikłanej i w sytuacji niepowodzeń położniczych”. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Konferencyjne Miralex oraz Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

„Konferencja stanowi w swoich założeniach płaszczyznę wymiany doświadczeń psychologów współpracujących z przedstawicielami różnych dyscyplin medycznych – lekarzami, położnymi, rehabilitantami – pracującymi w z matkami, rodzicami i całymi rodzinami, które doświadczają niepowodzeń położniczych lub/i oczekują na narodziny chorego dziecka. Spotkanie projektowane jest jako możliwość wypracowania najlepszych interdyscyplinarnych zwyczajów i poprawy standardów opieki” – zaznaczają organizatorzy. Prelegenci poruszą między innymi następujące zagadnienia: postępy i ich skutki (konsekwencje) w medycynie perinatalnej, przekazywanie niepomyślnych informacji, pomoc psychologiczna – interwencja w kryzysie, wsparcie psychologiczne dla rodziców chorego dziecka, współpraca z hospicjami pre- i postnatalnymi z poziomu oddziałów położniczych i neonatologicznych, konkretne rozwiązania na poziomie realizacyjnym i wypracowanie dobrych praktyk w różnych ośrodkach położniczych.

 

Zaproszenie na konferencję w sposób szczególny kierowane jest do psychologów klinicznych, psychologów w trakcie specjalizacji w zakresie psychologia kliniczna, lekarzy ginekologów-położników, lekarzy w trakcie specjalizacji w zakresie ginekologia i położnictwo, położnych, położnych środowiskowych, studentów psychologii (szczególnie realizujących specjalność psychologia kliniczna), studentów studiów lekarskich i medycznych Uniwersytetów Medycznych – członków Studenckich Towarzystw Naukowych, nauczycieli akademickich.

 

Program konferencji oraz więcej informacji: miralex.pl

 

By | 2017-05-07T20:02:26+02:00 poniedziałek, 08 maja 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail