Kraków fioletowy dla wcześniaków

/Kraków fioletowy dla wcześniaków

Kraków fioletowy dla wcześniaków

Najbardziej charakterystyczne budowle Krakowa zostaną dziś podświetlone na fioletowo w geście solidarności z dziećmi urodzonymi przed 37 tygodniem ciąży w ramach obchodzonego 17 listopada Międzynarodowego Dnia Wcześniaka.

17 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia w geście solidarności zarówno z wcześniakami, jak i ich rodzicami w wielu miastach na całym świecie kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone na fioletowo. Kraków włączając się w akcję podświetli kładkę o. Bernatka, estakadę tramwajową Lipska-Wielicka, TAURON Arenę Kraków oraz wieżę telewizyjną firmy Emitel na Krzemionkach.

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, aby podnosić świadomość społeczną na ten temat. Wcześniak to dziecko urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży. Co dziesiąte dziecko na świecie jest wcześniakiem. W Polsce rodzi się co roku 26 tys. wcześniaków. Niektóre ważą mniej niż 1500 gramów i mieszczą się na dłoni dorosłego człowieka. Medycyna daje wiele możliwości na uratowanie im życia.

Krakowska Fundacja Dziecka Narodzonego związana z Kliniką Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przygotowała Pierwszy Wirtualny Światowy Dzień Wcześniaka na kanale Fundacja Neonatus w serwisie YouTube.

By | 2020-11-17T17:09:21+01:00 wtorek, 17 listopada 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail