Centrum Życia i Rodziny apeluje do Prezydenta RP o wycofanie propozycji projektu dot. aborcji eugenicznej

/Centrum Życia i Rodziny apeluje do Prezydenta RP o wycofanie propozycji projektu dot. aborcji eugenicznej

Centrum Życia i Rodziny apeluje do Prezydenta RP o wycofanie propozycji projektu dot. aborcji eugenicznej

Centrum Życia i Rodziny wypowiedziało się krytycznie wobec propozycji prezydenta Andrzeja Dudy, dotyczącej aborcji eugenicznej. Apeluje o wycofanie projektu i podjęcia prac nad rozwiązaniami, które nie będą groziły zadawaniem śmierci nikomu, w tym również dzieciom najbardziej bezbronnym i potrzebującym pomocy.

Centrum Życia i Rodziny, komentując obecną sytuację na ulicach, brutalizację języka debaty i odnosząc się do propozycji prezydenta A. Dudy dotyczącej aborcji eugenicznej zauważa, że „w tych warunkach niezwykle łatwo jest ulec potrzebie szybkiego rozładowania konfliktu poprzez wdrożenie rozwiązań obciążonych istotnymi błędami”.

Wskazano również, że propozycja projektu ustawy przedstawiona przez prezydenta A. Dudę jest przywróceniem możliwości dokonywania aborcji eugenicznej:

Wyrażamy wobec niej daleko idące zastrzeżenia prawne oraz moralne – i dalej: W naszym przekonaniu przyjęcie projektu prezydenckiego będzie sprzeczne z Orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 22.10.2020 r., a więc również z duchem i literą Konstytucji RP. Zaprezentowany projekt przywraca bowiem możliwość skazywania na śmierć – w świetle prawa – dzieci w okresie przedurodzeniowym, dotkniętych bardzo poważnymi schorzeniami” – napisano w oświadczeniu.

Fundacja zwraca uwagę na pojawiające się w zgłaszanym przez prezydenta projekcie określenie „wysokiego prawdopodobieństwa” choroby, które jest nieprecyzyjne i dowolne w interpretacji. Centrum Życia i Rodziny apeluje zatem o:

„wycofania zgłoszonego projektu i podjęcia prac nad rozwiązaniami, które nie będą groziły zadawaniem śmierci nikomu, w tym również dzieciom najbardziej bezbronnym i potrzebującym pomocy”.

Zapewnia jednocześnie, że jest gotowe do włączenia się w prace nad nowymi rozwiązaniami prawnymi, które będą chroniły życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-11-17T06:10:45+01:00 wtorek, 17 listopada 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail