Ks. T. Kancelarczyk: modlitwa w intencji nienarodzonych, to nasz pierwszy i najważniejszy oręż

/Ks. T. Kancelarczyk: modlitwa w intencji nienarodzonych, to nasz pierwszy i najważniejszy oręż

Ks. T. Kancelarczyk: modlitwa w intencji nienarodzonych, to nasz pierwszy i najważniejszy oręż

Wierzący wiedzą, że modlitwa jest ważna, ale bardzo często nie wiedzą jak bardzo. Szczególnie w tym sprawach, które są związane z ratowaniem życia nienarodzonych – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk, Prezes Fundacji Małych Stópek

Ks. Tomasz Kancelarczyk przybliżył historię, związaną z osobistym, modlitewnym zaangażowaniem wielu osób.

– Kilkanaście lat temu dowiedziałem się o pewnej dziewczynie, która była w ciąży i chciała dokonać aborcji farmakologicznej. Postanowiłem, że z nią porozmawiam. Jedna, druga rozmowa… niewiele wskórałem i tak na dobrą sprawę chciałem już odpuścić, bo co ja więcej mogę zrobić?– mówił ks. Tomasz Kancelarczyk.

– Ale stojąc za Ołtarzem, sprawując Najświętszą Ofiarę, uzmysłowiłem sobie jedno: jeżeli nie zrobię wszystkiego co w mojej mocy, to ja również będę współodpowiedzialny za to, co się stanie – akcentował duchowny.

Prezes Fundacji Małych Stópek, wskazał wprost na działalność złego ducha w walce o życie człowieka.

– Spotkałem się z Nią jeszcze raz i wtedy już w bardzo ostrych i kategorycznych słowach, uniemożliwiłem jej podjęcie tego czynu. Wówczas to, co zobaczyłem na jej twarzy – złość, w oczach nienawiść, to mnie przeraziło. To nie była zwykła złość i nienawiść – podkreślał prezes Fundacji Małych Stópek.

– Jako ksiądz, wtedy 40 letni mężczyzna, przeraziłem się tej 19 letniej dziewczyny i jak najszybciej chciałem zakończyć rozmowę. I wtedy usłyszałem w głębi siebie te słowa: „Są takie złe duchy, które można pokonać tylko modlitwą i postem” – dodał kapłan.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk zwrócił uwagę na aktualność słów Pisma Świętego, które zawsze odnoszą się do konkretnych sytuacji i osób, tu i teraz.

– Wtedy zrozumiałem – Ksiądz dość gadania, trzeba się modlić. Nie tyle ważne jest to, co powiesz i jaką pomoc udzielisz, ale także w tym wszystkim ma być siła modlitwy, dlatego zacznij się modlić – akcentował duchowny.

– Nie tylko ja podjąłem modlitwę w intencji tej dziewczyny i jej dziecka. Prosiłem wiele osób i w ciągu krótkiego czasu, napływały do mnie informacje, że inne osoby także modlą się w tej intencji – opowiadał kapłan.

Prezes Fundacji Małych Stópek wskazał na diametralny zwrot sytuacji na skutek zawierzenia i modlitwy.

– Po kilku, kilkunastu dniach dzwonek na plebanie, otwieram, stoi ona uśmiechnięta, zadowolona i mówi do mnie: „Proszę księdza urodzę to dziecko”. Wtedy kamień spadł mi z serca. Byłem bardzo szczęśliwy. Dzisiaj ona jest szczęśliwą mamą kilkunastoletniego chłopca i często słyszę: „On jest taki wyjątkowy, szczególny, niesamowicie uzdolniony pod każdym względem, dzięki tej modlitwie, którą wtedy otrzymał od tak wielu osób” – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk.

***

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą, polegającą na wzięciu w duchową opiekę, nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Każdy, kto podejmie się przyrzeczenia, odmawia jedną dziesiątkę różańca świętego przez 9 miesięcy, z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz krótką modlitwę w intencji adoptowanego dziecka.

Anna Pleskot, Fundacja Małych Stópek / radiomaryja.pl
By | 2020-10-12T13:52:09+02:00 wtorek, 24 marca 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook