W Wielkiej Brytanii rząd zezwolił na nieograniczoną aborcję w domu

/W Wielkiej Brytanii rząd zezwolił na nieograniczoną aborcję w domu

W Wielkiej Brytanii rząd zezwolił na nieograniczoną aborcję w domu

W Wielkiej Brytanii umożliwiono kobietom stały dostęp do usług wczesnej aborcji, która polega na samodzielnym sprowokowaniu poronienia. To jedna z decyzji podjęta wraz z innymi jako tymczasowe środki służące ograniczeniu przenoszenia COVID-19.

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzył restrykcje w walce z koronawirusem. Jednocześnie umożliwił kobietom dokonanie aborcji w domu za pomocą aborcji farmakologicznej. Decyzję potępiły środowiska obrońców życia i wskazały, że narażone zostaje zdrowie i życie wielu kobiet.

Zgodnie z regulacjami kobiety i dziewczęta będą mogły przyjmować dwie tabletki we własnych domach, bez konieczności udania się do szpitala lub kliniki. Lekarze mogą przepisać pigułki wczesnoporonne na odległość – za pośrednictwem połączenia wideo, konferencji telefonicznej lub innych środków elektronicznych.

Stowarzyszenie Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) jednoznacznie potępiło ten krok i podkreśliło, że stanowi on zagrożenie dla kobiet i wykorzystuje czas kryzysu narodowego do przeprowadzenia w krótkim czasie zmian motywowanych ideologicznie.

Źródło: gosc.pl
By | 2020-03-25T07:54:23+01:00 środa, 25 marca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail