Lekarz, który każdemu nowo narodzonemu dziecku śpiewa „Happy Birthday”

/Lekarz, który każdemu nowo narodzonemu dziecku śpiewa „Happy Birthday”

Lekarz, który każdemu nowo narodzonemu dziecku śpiewa „Happy Birthday”

Dla doktora Carey’a D. Andrew-Jaja – ginekologa-położnika ze szpitala Magee-Womens UPMC w Pensylwanii w USA, każde dziecko, które przychodzi na świat jest wyjątkowe. Witając je na sali porodowej, śpiewa im „Happy Birthday”, świętując w ten sposób narodziny nowego życia.

 

„Lubię śpiewać, ale ten szczególny «obowiązek» śpiewania niemowlętom, rozpoczął się, gdy byłem rezydentem” – wyjaśnia dr Carey. „Był tam pewien dżentelmen, starszy ginekolog-położnik, który kochał śpiewać. Kiedy miał przejść na emeryturę, zapytał mnie: – Andy, czy będziesz śpiewał swoim dzieciom?  Odpowiedziałem: – Nie, to Twoja działka. On wtedy powiedział: – Proszę bardzo! Zrób to! I zrobiłem. Przekazał mi pałeczkę, przejąłem ją i zacząłem śpiewać swoim dzieciom, od tamtej pory robię to za każdy razem”.

 

 

To jest oczywiste, że dr Carey kocha dzieci, które przyjmuje na świat. Nazywa je „swoimi dziećmi”. Mimo iż odbiera tysiące porodów, każde nowo narodzone dziecko  jest dla niego ważne i wyjątkowe. Czasem po porodzie odwiedza rodziny na salach i śpiewa dzieciom piosenkę What a Wonderful World.

 

„Dla mnie to wspaniała rzecz trzymać w dłoni cud życia – a reszta cudu to piękny świat, w którym żyjemy” – tłumaczy. „Kiedy widzisz ten cud życia przed sobą, zapominasz o całym kryzysie, który jest wokół”.

 

Każde dziecko jest cudem. Już na długo przed urodzeniem. Od momentu zapłodnienia, każde dziecko ma swoje własne, unikalne DNA. Od 16. dnia od zapłodnienia bije już jego serce!

 

Lekarze tacy jak Carey D. Andrew-Jaja są w stanie dostrzec w każdym niemowlęciu człowieka, który przychodząc na świat ma do spełnienia w nim swoje indywidualne i wyjątkowe zadanie. Świat potrzebuje dziś lekarzy, którzy pomimo kryzysu i trudności, które czasem towarzyszą rodzicom rozwijającego się już pod sercem matki nowego człowieka, pomogą zobaczyć, że każde życie jest cudem. Świat potrzebuje dziś lekarzy, którzy widzą i respektują wartość ludzkiego życia i świętują je. Potrzebujemy lekarzy, którzy nie boją się mówić swoim pacjentom, aby nie dokonywali aborcji w przypadku kryzysu lub niepomyślnej diagnozy prenatalnej. Potrzebujemy lekarzy, którzy chcą ocalić życie, a nie je zniszczyć. Nadzieja ma potężną siłę, a my potrzebujemy lekarzy, którzy dzielą się nią ze swoimi pacjentami.

 

Za: www.liveaction.org

Fot. www.youtube.com

By | 2017-08-18T10:17:07+02:00 piątek, 11 sierpnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail