Lekarze z całej Europy spotkają się na 13. Kongresie Europejskiej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich

/Lekarze z całej Europy spotkają się na 13. Kongresie Europejskiej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich

Lekarze z całej Europy spotkają się na 13. Kongresie Europejskiej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich

Europejscy lekarze od ponad 50 lat regularnie co cztery lata spotykają się na kongresie, żeby dyskutować o fundamentalnych tematach dotyczących choroby i zdrowia w Europie, by podjąć prawne i etyczne kwestie, które dotyczą ochrony życia ludzkiego, oraz aby się wspólnie modlić.

 

W czasach, w których żyjemy, dostrzegamy oczywiste oznaki cierpienia i bólu, które są udziałem niewinnych osób, wobec których nie można okazać obojętności.

 

Lekarze na Kongresie Europejskiej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich zwrócą uwagę na tragedię tysięcy rodzin, które uciekając przed głodem i wojną ryzykują swoje życie, by dotrzeć do południowych plaż Europy. Podejmą również temat ślepoty i okrucieństwa wszechobecnego terroryzmu. Istotnym zagadnieniem okażą się także kwestie bioetyczne dotyczące granic naszej wiedzy i poznania, w szczególności tych odnoszących się do początków i końca życia oraz biologicznej natury człowieka. Lekarze skupią swoją uwagę na organizacji naszych systemów opieki zdrowotnej i jej celów – w szczególności w odniesieniu do najbardziej narażonych członków naszego społeczeństwa.

 

Kongres odbędzie się w portugalskim mieście Porto w dniach 29 września – 2 października 2016.

 

Szczegóły dotyczące Kongresu można odnaleźć na stronie internetowej: http://feamc.pt/

By | 2016-04-27T15:41:21+02:00 środa, 27 kwietnia 2016|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook