Lenka z Kalisza z zespołem Downa została modelką znanej firmy odzieżowej

by FUNDACJA JZN
Dziewczynka prezentuje odzież  jako modelka w jesienno-zimowej kolekcji ubrań polskiej marki odzieżowej. Lenka ma 7 lat i urodziła się z trisomią 21, czyli z zespołem Downa.

Pani Monika, mama Lenki, wspomina, że kiedy ich ulubiona marka odzieżowa ogłosiła nabór na modeli, nie zastanawiali się ani minuty. Od narodzin rodzice wspierali córkę w trudnościach, które na nią czekały i w walce o samodzielność.

Po wysłaniu zgłoszenia Lenki na casting, od razu zostali zaproszeni na zdjęcia. Mama Lenki wspomina, że właściciele marki wykazali się świetnym podejściem, niezwykłą otwartością, tolerancją oraz odwagą.

Lenka okazała się urodzoną modelką. Na sesji uważnie słuchała poleceń pani fotograf i świetnie pozowała, czego efektem są rewelacyjne zdjęcia. Zaskakiwała wszystkich obecnych na sesji swoją elastycznością i chęcią współpracy.

Don’t be afraid, czyli Nie bój się – takie motto przyświecało marce Piu di me, kiedy rozpoczynali pracę nad jesienno-zimową kolekcją ubrań dla dzieci i dorosłych. Lenka wniosła do tego nowy kontekst: Nie obawiaj się tego co nieznane, inne, niestandardowe…. Wszystko ma swój urok i swoje piękno.

Źródło: R.Lisiak/zyciekalisza.pl

You may also like

Facebook