M. Guziak-Nowak: nauka jest po stronie obrońców życia

/M. Guziak-Nowak: nauka jest po stronie obrońców życia

M. Guziak-Nowak: nauka jest po stronie obrońców życia

Tylko Bóg ma prawo dysponować, kiedy zaczyna i kończy się ludzkie życie. Nauka prowadzi nas do Bożego porządku stworzenia. Nauka jest po naszej stronie i mamy nadzieję, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wydadzą wyrok stojący za ochroną życia nienarodzonych – powiedziała sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Magdalena Guziak-Nowak.

22 października Trybunał Konstytucyjny będzie orzekał ws. przesłanki eugenicznej. Zdecyduje, czy jest ona zgodna z konstytucją. Magdalena Guziak-Nowak ma nadzieję, że uda się rozszerzyć ochronę życia.

– Źródłem największej nadziei jest Pan Bóg, który jest dawcą życia. Tylko On ma prawo dysponować, kiedy zaczyna i kończy się ludzkie życie. Na przykładzie poznawania różnych zagadnień zw. z ochroną życia człowieka bardzo dobrze widać, że nauka prowadzi nas do Bożego porządku stworzenia. Nauka jest po naszej stronie i mamy nadzieję, że sędziowie wydadzą wyrok, na który czekają tysiące obywateli – powiedziała gość Telewizji Trwam.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka ogłosiło nowennę za wstawiennictwem Jana Pawła II o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października mają zbadać zgodność z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej. Modlitwa ma trwać od 13 do 21 października.

– Do modlitwy włączyć się może każdy, do czego gorąco zachęcamy. Każdego dnia nowenny będziemy publikować rozważania. Na naszym facebookowym profilu można dołączyć do wydarzenia, można zapisać się też za pośrednictwem strony internetowej www.pro-life.pl/nowenna. Za pośrednictwem umieszczonego tam formularza można zamówić broszurkę z modlitewnikiem, które wydaliśmy na tę okoliczność oraz różne bezpłatne materiały edukacyjne. Wszystko wysyłamy bezpłatnie – oświadczyła Magdalena Guziak-Nowak.

Bardzo zależy nam na tym, żeby do nieba popłynął szturm w tej intencji. Mamy przeświadczenie, że to jest najważniejsza rzecz, jaką możemy teraz zrobić – kontynuowała.

– Mamy marzenie, żeby sędziowie TK, którzy będą procedować w bardzo niełatwej sprawie, poczuli się otoczeni modlitwą. 22 października, kiedy będzie odbywało się posiedzenie Trybunału, środowiska proaborcyjne zapowiedziały już pikietę pod TK. My pewnie też się tam pojawimy, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli. W momencie, kiedy pewne środowiska domagają się zabijania dzieci w łonach matek, to inne środowiska modlą się o prawo do życia. (…) 22 października mamy wspomnienie św. Jana Pawła II, który był wielkim orędownikiem dzieci nienarodzonych i opowiadał się za prawem do życia dla każdego człowieka – zauważyła sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-10-11T20:09:11+02:00 niedziela, 11 października 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail