W Łodzi otwarto Klinikę Diagnostyki i Leczenia Niepłodności

/W Łodzi otwarto Klinikę Diagnostyki i Leczenia Niepłodności

W Łodzi otwarto Klinikę Diagnostyki i Leczenia Niepłodności

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł otworzył w czwartek 22 grudnia 2016 roku Klinikę Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. To pierwsza z 16 tego typu klinik, które mają powstać w tym roku w ramach programu zdrowia prokreacyjnego – informuje Medycyna Praktyczna.

 

Zadaniem placówek będzie nie tylko diagnostyka i leczenie niepłodności, ale także edukacja społeczeństwa i promocja zdrowia prokreacyjnego oraz kształcenie lekarzy i pielęgniarek. Otwarta w Łodzi klinika ma stać się referencyjnym i wzorcowym ośrodkiem dla pozostałych 15 placówek, przeznaczono na nią ok. 7 mln zł.

 

„Nowo otwarta 20-łóżkowa klinika ma zapewniać kompleksowość – zarówno w dziedzinie diagnostyki, jak i leczenia problemów niepłodności. Obok pełnego zakresu badań laboratoryjnych, nieinwazyjnych i inwazyjnych, związanego z diagnostyką niepłodności, klinika realizuje świadczenia z zakresu ginekologii, immunologii, urologii, andrologii, genetyki, endokrynologii i psychologii” – pisze Medycyna Praktyczna.

 

Źródło: www.mp.pl

By | 2017-01-09T11:13:20+01:00 poniedziałek, 09 stycznia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook