M. Guziak-Nowak: Hasła proponowane przez narrację proaborcyjną nijak mają się do faktów

by FUNDACJA JZN
W narracji proaborcyjnej dużo rzeczy się nie klei. To, co jest nam proponowane, nijak ma się do faktów, badań naukowych, do tego, co możemy udowodnić na empirycznym poziomie. Warto w taką wiedzę się uposażać, by móc rozmawiać merytorycznie o tzw. aborcji – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Magdalena Guziak-Nowak zwróciła uwagę na to, że „trwa nachalne namawianie Polek, żeby wyjechały do Czech, Holandii czy na Słowację w celu dokonania tzw. aborcji”.

– Unia Europejska także stara się w tym maczać palce, chociaż nie ma do tego żadnych kompetencji. Komisarz ds. równości w Komisji Europejskiej, Helena Dalli, kilka miesięcy temu powiedziała, że nie ma w kompetencjach unijnych stanowienia prawa dotyczącego tzw. aborcji w krajach członkowskich. Unii w żaden sposób to nie przeszkadza, żeby przygotowywać kolejną rezolucję, która ma być krokiem w stronę rzekomej ochrony kobiet, a która jest obliczona na to, żeby w państwach członkowskich była wprowadzana aborcja farmakologiczna na wyciągnięcie ręki. Jest to poważne zagrożenie zdrowia i życia kobiet – zaznaczyła działaczka pro-life.

Sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przypomniała śmierć młodej kobiety z Argentyny, która 11 kwietnia zmarła wskutek zażycia tabletek do aborcji farmakologicznej.

– W narracji proaborcyjnej dużo rzeczy się nie klei. To, co jest nam proponowane, nijak ma się do faktów, badań naukowych, do tego, co możemy udowodnić na empirycznym poziomie. Warto w taką wiedzę się uposażać, by móc rozmawiać merytorycznie o tzw. aborcji – wskazała.

Magdalena Guziak-Nowak powiedziała, że „świadectwa osób, które przeszły z ruchu pro-choice do ruchu pro-life są bardzo mocne i rozdzierają serce”.

– Historie, które opowiadają byli aborterzy, osoby zarabiające miliony na zabijaniu poczętych dzieci, pokazują nam prawdę o tzw. zabiegu. To nie jest jakaś miękka rzeczywistość, nie jest tak, jak chciałyby tego grupy proaborcyjne. To nie jest wyrwanie zęba. To zadanie małemu, niewinnemu, bezbronnemu człowiekowi okrutnej śmierci w łonie matki, które powinno być dla dziecka najbezpieczniejszym miejscem na ziemi – zaznaczyła gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z Magdaleną Guziak-Nowak dostępna jest [tutaj]. 

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook