Ma autyzm i był stażystą w Białym Domu

/Ma autyzm i był stażystą w Białym Domu

Ma autyzm i był stażystą w Białym Domu

Xavier Degroat, student z Michigan, odbył trzymiesięczny staż w Białym Domu. Mężczyzna ma nadzieję, że jego praca pomoże przełamać bariery wobec osób ze spektrum autyzmu.

To jedna z pierwszych osób z autyzmem, które odbyły tak prestiżowy staż.

Zawsze myślałem o zrobieniu tego, aby móc zainspirować innych ludzi, aby nie pozwolili, by ich niepełnosprawność powstrzymała ich przed spełnianiem marzeń – mówił student w rozmowie z Fox News.

Xavier Degroat jest obecnie studentem Uniwersytetu Northwood. Interesuje się polityką i komunikacją. Od 2009 roku występuje jako rzecznik osób z autyzmem, odwiedzając lokalnych liderów i polityków. Chcąc pomóc innym osobom z autyzmem w pokonywaniu wielu przeszkód, na jakie napotykają w społeczeństwie, w 2018 roku założył fundację Xavier DeGroat Autism Foundation.

W czasie pobytu w Białym Domu Degroat pracował w biurze korespondencji prezydenckiej, odpowiadając na listy, które ludzie pisali do prezydenta. Chociaż nie pracował bezpośrednio z nim, spotkał się z Trumpem rok wcześniej w Gabinecie Owalnym, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób z autyzmem.

Źródło: pl.aleteia.org
By | 2021-01-22T07:37:11+01:00 piątek, 22 stycznia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook