Modlitwa i post jako sprzeciw wobec nowego prawa dotyczącego „wolności reprodukcyjnej”

/Modlitwa i post jako sprzeciw wobec nowego prawa dotyczącego „wolności reprodukcyjnej”

Modlitwa i post jako sprzeciw wobec nowego prawa dotyczącego „wolności reprodukcyjnej”

W styczniu mija 48 rocznica precedensowego orzeczenia Sądu Najwyższego USA w sprawie „Roe przeciwko Wade”, która zalegalizowała aborcję na życzenie aż do porodu. W tym roku przedstawiciele duchowieństwa nawołują do włączenia się w Dzień Postu i Modlitwy w intencji wsparcia cywilizacji życia.

Kard. Joseph Tobin z Newark i biskup David O’Connell z Trenton proszą katolików, aby w tę rocznicę podjęli trud modlitwy i postu.

– Gdy przypominamy sobie to tragiczne wydarzenie w historii narodu amerykańskiego, pochylamy się nad milionami utraconych istnień ludzkich, które zginęły na skutek aborcji, modlimy się też za matki i ojców tych dzieci, którzy są wśród nas i doświadczają tragicznych skutków swych decyzji – czytamy w liście pasterskim skierowanym do wiernych.

Dzień Modlitwy i Postu miał miejsce 22 stycznia, tydzień przed wielkim Narodowym Marszem dla Życia w Waszyngtonie oraz w innych amerykańskich miastach. Do tej pory zgłoszono już 27 miast (oprócz Waszyngtonu), gdzie są zaplanowane te manifestacje.

W tym roku modlitwą objęta jest przede wszystkim zmiana w prawie „o wolności reprodukcyjnej”, która ma gwarantować prawo do aborcji bez ograniczeń na mocy prawa stanowego. Ustawa wprowadziłaby także obowiązek dla firm ubezpieczeniowych bezpłatnego pokrywania kosztów aborcji i środków antykoncepcyjnych. Jednocześnie prawo to umożliwiałoby wykonywanie legalnych aborcji asystentom lekarzy, dyplomowanym położnym i innym pracownikom służby zdrowia.

Biskupi w swoim liście pasterskim podkreślili niezmienne nauczanie Kościoła katolickiego na temat godności człowieka i powtórzyli wezwanie do budowania cywilizacji życia. W szczególności zwrócili się do wiernych, aby powierzyli tę sprawę wstawiennictwu Matki Bożej z Guadalupe, opiekunki nienarodzonych dzieci.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2021-01-31T07:44:51+01:00 piątek, 22 stycznia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook