Mamy niepełnosprawnych dzieci w Lublinie mogą liczyć na wsparcie innych kobiet

/Mamy niepełnosprawnych dzieci w Lublinie mogą liczyć na wsparcie innych kobiet

Mamy niepełnosprawnych dzieci w Lublinie mogą liczyć na wsparcie innych kobiet

Lubelska społeczność wpadła na pomysł, by zaoferować mamom niepełnosprawnych dzieci pakiet darmowych usług, które pomogą im poczuć się lepiej. Wizyta u fryzjera, kosmetyczki, lekcje samoobrony, konsultacja z psychologiem. Pomysł akcji “Siła jest kobietą” wypłynął od dwóch mieszkanek Lublina –  Izy Manowskiej i Wioletty Orleckiej.

Postanowiłyśmy w tych ciężkich czasach zrobić coś dobrego, bo wiemy, że inni mają dużo gorzej – mówi pomysłodawczyni akcji Iza Manowska, która w Lublinie wykonuje makijaż permanentny.

Pani Iza proponuje, że raz w miesiącu wykona taki makijaż mamie niepełnosprawnego dziecka.

Nie jest to pomoc finansowa, ale stwierdziłam, że ta mama poza superbohaterką dla swojego dziecka, jest też przede wszystkim kobietą. Uważam, że nawet raz w miesiącu uśmiech, dwugodzinny relaks, jest bardzo ważny dla każdej kobiety, a tym bardziej mamy, która nie może sobie na to pozwolić finansowo i czasowo – mówi pani Iza.

Kolejną osobą, która w ramach akcji zaproponowała swoje usługi, jest Wioletta Orlecka, na co dzień specjalizująca się w zabiegach pielęgnacyjnych włosów.

Nie ważne jaki rząd objął władzę, zawsze ten temat jest pomijany. Te mamy też są kobietami jak my. Mają swoje potrzeby i ani chwili wytchnienia. Nie mogą podjąć żadnej pracy, wszystkie fundusze, które mają, poświęcają na rehabilitację – mówi pani Wioletta.

Celem akcji jest podarowanie mamom dzieci niepełnosprawnych chwil, które pozwolą odetchnąć, zadbać o siebie i nabrać sił, by móc dalej mierzyć się z trudnymi sytuacjami w codzienności. Usługi dla mam dzieci niepełnosprawnych w ramach akcji “Siła jest kobietą” są nieodpłatne. W proponowanym pakiecie jest wizyta u fryzjera, kosmetyczki, lekcje samoobrony, konsultacja z psychologiem.

Źródło: www.eska.pl
By | 2021-02-28T07:57:06+01:00 niedziela, 28 lutego 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook