Matka nie wiedziała, że jej dziecko przeżyło aborcję. Po latach spotkała córkę

/Matka nie wiedziała, że jej dziecko przeżyło aborcję. Po latach spotkała córkę

Matka nie wiedziała, że jej dziecko przeżyło aborcję. Po latach spotkała córkę

Melissa Ohden ma 42 lata. Przeżyła aborcję, którą wykonywała jej własna babcia. Wychowała się w rodzinie adopcyjnej. Ruth, matka Melissy, nic nie wiedziała o tym, że jej dziecko żyje.

Historię spotkania kobiet opublikował The Sun. Zarówno Melissa, jak i Ruth mówiły o o złamanym sercu, o kłamstwach, tajemnicach i pozornie beznadziejnych poszukiwaniach.

Ruth, matka Melissy, zaszła w ciążę gdy miała 19 lat. Była w ósmym miesiącu, gdy jej matka, pielęgniarka, wywarła na nią presję, aby przerwała tę ciążę. Ruth nie chciała aborcji. Matka przymusiła ją do pójścia do szpitala. Po aborcji, gdy Melissa się wybudziła, powiedziała jej, że wszystko się powiodło, a szczątki jej dziecka zostały uznane za odpady medyczne i zutylizowane.

Melissa powiedziała:

 – Zostałam odłożona na bok, jak nikomu niepotrzebny przedmiot, ale dwie pielęgniarki widząc, że żyję, postanowiły mnie uratować. Wzięły mnie na ręce i zaniosły na oddział intensywnej terapii noworodków, gdzie cudownie przeżyłam.

Została adoptowana przez kochającą rodzinę. Jej przybrani rodzice nie ukrywali przed nią, że została adoptowana. Jednak o tym, że przeżyła aborcję dowiedziała się dopiero, gdy skończyła 14 lat. W wieku 19 lat zaczęła szukać swoich biologicznych rodziców. Minęło ponad 10 lat zanim odnalazła swojego naturalnego ojca. Niedługo później dowiedziała się, że zmarł. W 2013 roku do Ohden zadzwonił kuzyn jej biologicznej matki. Nawiązali kontakt.

Ruth nic nie wiedziała, że jej córka, w ogóle żyje aż do 2007 roku.

Od 2013 roku Ruth i jej córka Melissa zaczęły kontaktować się ze sobą za pośrednictwem e-maili i listów. Córka powiedziała: – Poznawałyśmy się stopniowo. Dowiedziałam się, że mama zerwała kontakty ze swoją matką, która dokonała tej aborcji. Ja z kolei opowiedziałem jej o moich rodzicach adopcyjnych, 44-letnim mężu Ryanie i naszych dzieciach, Olivii i Avie.

Trzy lata później wreszcie zdecydowały się spotkać w zoo. – Gdy tylko się poznaliśmy, tuliłyśmy się do siebie i tuliłyśmy – wspomina Ohden. Matka zaś powiedziała: – Nigdy nie miałam możliwości, aby Cię wziąć na ręce, ale teraz możemy się widywać przez cały czas.

Dzisiaj Melissa Ohden jest cenionym mówcą i orędowniczką obrony życia. Prowadzi organizację Abortion Survivors Network (Sieć Ocalonych od Aborcji), która łączy i pomaga ludziom, którzy przeżyli aborcję.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-06-29T18:12:33+02:00 poniedziałek, 29 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail