Mazowsze dofinansuje program leczenia niepłodności

/Mazowsze dofinansuje program leczenia niepłodności

Mazowsze dofinansuje program leczenia niepłodności

Mazowiecki samorząd przeznaczy 300 tys. zł na leczenie niepłodności metodami w ramach ochronnej medycyny prokreacyjnej. Z programu leczenia niepłodności będzie mogło skorzystać ok. 120 par – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Pomoc metodą będzie realizował w latach 2017-2019 Szpital Bródnowski. Program będzie miał dwa etapy: akcję informacyjną i rekrutację uczestników, a następnie działania edukacyjno-diagnostyczne.

 

Zadowolenia z decyzji samorządowców nie kryje dr Tadeusz Wasilewski, naprotechnolog. „Mam nadzieję, że trend programu in vitro w medycynie zostanie zatrzymany i zobaczymy, że jest to przede wszystkim wielka niegodziwość” – mówi. Dodaje, że finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego metody leczenia są oparte „na stwierdzeniu przyczyn, ich redukcji, a w związku z tym zwiększeniu szansy możliwości poczęcia dziecka we własnej sypialni, z pełnym zachowaniem życia istnień ludzkich, etyki. (…) Jest to po prostu skuteczne”.

 

Warunkami uczestnictwa w programie są m.in.: stwierdzona niepłodność lub nieskuteczne leczenie niepłodności w ciągu 12 miesięcy przed zgłoszeniem. Należy też potwierdzić płacenie podatków na terenie Mazowsza.

 

Program skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 18-40 lat w przypadku kobiet oraz 18-65 lat, jeśli chodzi o mężczyzn.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-02-17T13:38:43+01:00 piątek, 17 lutego 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook