Parlament Europejski głosuje za finansowaniem aborcji z kieszeni podatników UE

by

W dniu 14 lutego 2017 roku Parlament Europejski przyjął w Strasburgu niewiążącą rezolucję, która wzywa Unię Europejską do stworzenia specjalnego funduszu równoważącego odcięcie finansowania aborcji przez USA. Uchwała została przyjęta w sprawozdaniu w sprawie priorytetów UE na 61. Sesję Komisji ONZ ds. Statusu Kobiet.

 

Parlament Europejski w przyjętym dokumencie zaleca Radzie, by „zapewniła powszechny dostęp do opieki w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych, zgodnie z ustaleniami programu działania Międzynarodowej Konferencji na temat Ludności i Rozwoju, w ramach pekińskiej platformy działania oraz zgodnie z dokumentami zawierającymi wnioski z jej konferencji przeglądowych”, a także, by „zapewniła dostosowaną do wieku edukację seksualną dziewcząt i młodych kobiet w celu obniżenia odsetka niepożądanych ciąż w młodym wieku czy ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą płciową”. Projekt rezolucji dostępny jest TUTAJ.

 

Chociaż przyjęty w tym tygodniu dokument nie ma mocy prawnej, to stanowi on kolejny wyraz tego, jak Parlament Europejski stara się uzurpować sobie prawo, które na mocy traktatów regulujących UE, zarezerwowane są tylko dla poszczególnych 28 państw członkowskich.

 

Odkąd nowo wybrany prezydent USA podpisał dekret o przywróceniu Mexico City Policy, odmawiający przeznaczania pieniędzy amerykańskich podatników na zabijanie nienarodzonych dzieci w krajach rozwijających się, lewicowi politycy z UE wkładają wszelkie wysiłki w znalezienie sposobu, na finansowanie aborcji w pieniędzy europejskich podatników.

 

Źródło: agendaeurope.wordpress.com

You may also like

Facebook