Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Komórki macierzyste – badania i leczenie” (Warszawa, 8-9 grudnia 2017 r.)

/Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Komórki macierzyste – badania i leczenie” (Warszawa, 8-9 grudnia 2017 r.)

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Komórki macierzyste – badania i leczenie” (Warszawa, 8-9 grudnia 2017 r.)

W dniach 8-9 grudnia br. w Warszawie w Hotelu Sheraton odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Komórki macierzyste – badania i leczenie”, której organizatorem jest Fundacja „Akogo?”. W programie konferencji przewidziano wykłady i dyskusje światowych autorytetów zajmujących się pracami nad wykorzystaniem komórek macierzystych w leczeniu pacjentów.

 

„Celem konferencji jest pokazanie polskiemu środowisku naukowemu i medycznemu kierunków badań oraz możliwości wykorzystywania komórek macierzystych w skutecznym leczeniu ciężkich chorób neurodegeneracyjnych oraz uszkodzeń układu nerwowego i mózgu. Chcemy, aby nasze sympozjum było platformą wymiany doświadczeń pomiędzy naukowcami pracującymi w laboratoriach i lekarzami, którzy ratują ciężko chorych. Mamy nadzieję, że efektem tego spotkania będzie poszerzenie wiedzy polskich medyków, które zaowocuje uruchomieniem  nowatorskich programów klinicznych, z użyciem komórek macierzystych, dla dobra pacjentów. Śmiało możemy powiedzieć, że będzie to jedno z największych wydarzeń naukowo-medycznych w naszym kraju” – czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

 

Konferencja uzyskała honorowy Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, a także patronat Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

 

Więcej informacji o konferencji: www.akogo.pl/konferencja/pl

By | 2017-11-06T15:18:06+01:00 poniedziałek, 06 listopada 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail