Mieszkańcy Queensland (Australia) w obronie życia

/Mieszkańcy Queensland (Australia) w obronie życia

Mieszkańcy Queensland (Australia) w obronie życia

W sobotę 1 września tysiące osób zebrało się w Brisbane (Australia), by zaprotestować przeciwko proponowanej przez rząd Queensland dekryminalizacji aborcji.

 

Uczestnicy marszu skandowali hasła „życie, życie, życie” oraz „wybierz ich oboje” – odnoszące się zarówno do matki, jak i jej nienarodzonego dziecka.

 

W marszu wziął udział szereg państwowych i federalnych liberalnych deputowanych, w tym członek rządu Christian Rowan i senator federalny Matt Canavan. Senator Canavan powiedział, że występuje solidarnie przeciwko reformom rządu Queensland. „To prawo byłoby jednym z najbardziej ekstremalnych i radykalnych na świecie” – powiedział.

 

Z kolei wicepremier Jackie Trad powiedziała, że protestujący mają prawo do marszu, ale ona chciała zapewnić kobietom prawo wyboru tego, co dzieje się z ich ciałem.

 

Queensland i Nowa Południowa Walia są jedynymi stanami w Australii, które traktują aborcję jako przestępstwo. Zgodnie z proponowanymi zmianami aborcja byłaby legalna do 22. tygodnia ciąży, a po tym okresie aborcje mogłyby być zatwierdzone pod pewnymi warunkami za zgodą dwóch niezależnych lekarzy.

 

Rząd przedstawił propozycję nowego ustawodawstwa parlamentowi, w którym przewiduje się rozpoczęcie debaty przed końcem roku.

 

Źródło: www.news.com.au

By | 2018-09-04T14:19:20+02:00 wtorek, 04 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook