Minister Konstanty Radziwiłł – Każdy ma prawo do życia, niezależnie od okoliczności poczęcia

/Minister Konstanty Radziwiłł – Każdy ma prawo do życia, niezależnie od okoliczności poczęcia

Minister Konstanty Radziwiłł – Każdy ma prawo do życia, niezależnie od okoliczności poczęcia

Prawo do życia powinno mieć każde dziecko poczęte, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach – powiedział w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując projekt liberalizacji tzw. ustawy antyaborcyjnej, firmowany przez komitet „Ratujmy kobiety”.

 

Radziwiłł był gościem internetowej telewizji „Rzeczpospolitej”. Był pytany m.in. o projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej, firmowany przez komitet „Ratujmy kobiety” i złożony w Sejmie. „Nie mam żadnej wątpliwości, że każdy człowiek zasługuje na szacunek w stosunku do jego życia i dotyczy to także tych z nas, którzy się jeszcze nie urodzili” – powiedział minister zdrowia.

 

Dodał, że każdy był kiedyś „dzieckiem nienarodzonym” i już wtedy jego życie zasługiwało na szacunek i ochronę. „Każde dziecko poczęte, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach powinno mieć prawo do życia” – zaznaczył minister Radziwiłł.

 

Komitet „Ratujmy kobiety” złożył w październiku w Sejmie obywatelski projekt ustawy, liberalizujący tzw. prawo aborcyjne. Pod zmianami, które zakładają m.in. prawo do przerywania ciąży do końca 12. tygodnia, zebrano ok. 200 tys. podpisów.

 

W Sejmie na rozpatrzenie czeka też obywatelski projekt zaostrzający prawo aborcyjne przygotowany przez komitet #ZatrzymajAborcję. Pod tą propozycją podpisało się ponad 830 tys. obywateli. Autorzy proponowanych zmian chcą zniesienia przesłanki zezwalającej na legalne przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-01-08T13:20:47+01:00 poniedziałek, 08 stycznia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail