„Czasem to tylko kilka minut, czasem kilkanaście… na to, by powitać na świecie dziecko i pożegnać się z nim”

/„Czasem to tylko kilka minut, czasem kilkanaście… na to, by powitać na świecie dziecko i pożegnać się z nim”

„Czasem to tylko kilka minut, czasem kilkanaście… na to, by powitać na świecie dziecko i pożegnać się z nim”

„Czasem to tylko kilka minut, czasem kilkanaście na to, by powitać na świecie dziecko i pożegnać się z nim… Wrocławskie hospicjum perinatalne daje rodzicom śmiertelnie chorych dzieci taką szansę”. Działa od dwóch lat i jest jednym z kilku takich miejsc w Polsce, w którym rodzice dzieci cierpiących nie nieuleczalną chorobę mogą otrzymać wsparcie i pomoc. „Wielu lekarzy w regionie nie ma pojęcia o istnieniu tego rodzaju placówki, a ta niewiedza to dramat wielu ciężarnych kobiet”.

 

Podopiecznymi hospicjum są dzieci, u których została rozpoznana tzw. wada letalna. Wady letalne są to schorzenia, w których nie ma możliwości skutecznej pomocy medycznej, a prowadzą one do zgonu wewnątrzmacicznego (jeszcze w trakcie trwania ciąży) lub śmierci dziecka po urodzeniu bez względu na stosowane leczenie. W ramach pomocy mieści się zarówno wsparcie medyczne (wyczerpująca informacja na temat choroby i rokowania, pomoc w kontakcie ze specjalistami), jak i pomoc socjalna, psychologiczna czy duchowa. To bardzo ważne, aby w tym niezwykle trudnym momencie, gdy rodzice dowiadują się o wadzie letalnej płodu, nie zostali sami z pytaniami i wątpliwościami – czytamy na stronie wrocławskiego hospicjum perinatalnego.

 

Wrocławskie hospicjum oferuje pomoc zarówno w trakcie ciąży, jak również po urodzeniu dziecka. Z jego pomocy można skorzystać także wtedy, gdy dziecko odejdzie – przy hospicjum działa Grupa Wsparcia dla Rodzin po Stracie Dziecka.

 

„Wrocławskie hospicjum perinatalne działa od dwóch lat. W tym czasie z jego pomocy skorzystało tylko 14 kobiet. Wiedza o hospicjach perinatalnych w Polsce jest wciąż niewielka. Wielu lekarzy ginekologów nie odsyła tam pacjentek, bo nie wiedzą, że takie miejsca w ogóle istnieją”. W Polsce hospicja perinatalne działają już w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Opolu.

 

Zachęcamy do obejrzenia reportażu ukazującego działalność i misję wrocławskiego hospicjum perinatalnego (od 12.30 minuty): http://wroclaw.tvp.pl/25422382/19052016-1830

 

Źródło: www.hospicjum.wroc.pl

By | 2016-05-24T15:00:26+02:00 wtorek, 24 maja 2016|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail