„Misja zupa” już rozgrzewa bezdomnych we Wrocławiu

/„Misja zupa” już rozgrzewa bezdomnych we Wrocławiu

„Misja zupa” już rozgrzewa bezdomnych we Wrocławiu

W mroźne dni przed południem patrole Straży Miejskiej oraz Policji we Wrocławiu przyjeżdżają do jadłodajni Caritas aby odebrać styropianowe  termosy.  W środku każdego z nich znajduje się kilkanaście porcji gorącej zupy. Ten posiłek może uratować zdrowie a nawet życie, kiedy chłód przenika do szpiku kości.

Osoby bezdomne w mroźne dni nie opuszczają swoich altanek czy koczowisk ponieważ nie chcą się narażać na zbytnie wychłodzenie. Nie mogą przez to dotrzeć do jadłodajni lub innych miejsc, w których czeka na nich gorąca strawą.  W takich sytuacjach wrocławscy funkcjonariusze, znając miejsca w których osoby w kryzysie  bezdomności przebywają, dostarczają im miski z ciepłą zupą.

Pilotażowy projekt misja zupa finansowany jest w całości ze środków Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, które otrzymuje dzięki szczodrym darczyńcom.

„Dziękujemy każdemu kto wsparł ten projekt, dzięki któremu ciepło fizyczne może  przemienić się w prawdziwe ciepło serca dając nadzieję najuboższym” – czytamy na stronach Caritas archidiecezji wrocławskiej.

Źródło: wroclaw.caritas.pl
By | 2019-01-23T22:12:56+01:00 środa, 23 stycznia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook