Módlcie się o dobrą śmierć dla mnie. Prośba znanego obrońcy życia

by FUNDACJA JZN
Prof. Robert Walley to współzałożyciel i wieloletni lider światowej organizacji ginekologów katolickich MaterCare. Choroba nowotworowa, z którą się zmaga, jest w ostatnim stadium. Profesor prosi, by modlić się dla niego o dobrą śmierć.

Prof. Walley jest z pochodzenia Brytyjczykiem. W młodości stracił pracę w szpitalu po tym, jak odmówił wykonania aborcji. Przeniósł się wówczas do Kanady i tam pracował jako lekarz, naukowiec. Na emeryturze poświęcił się pracy w założonej przez siebie organizacji katolickich ginekologów MaterCare. Organizacja świadczy pomoc medyczną dla matek w ubogich krajach, m.in. w Kenii, Ghanie i na Haiti.  Obecnie dyrektorem MaterCare jest Polak, prof. Bogdan Chazan.

Prof. Robert Walley znajduje się pod opieką hospicjum domowego w swoim domu w St. John’s na Nowej Funlandii (Kanada). W ośrodku opieki długoterminowej przebywa jego żona Susan.

Prosi, by modlić się w jego intencji o dobrą śmierć. Natomiast współpracownicy profesora apelują o nadsyłanie mu wyrazów pamięci, ale również słów wsparcia, by pokazać, ile znaczy jego niestrudzone poświęcenie dla ratowania życia kobiet i dzieci, a także jak przez wiele lat jego praca była inspirująca dla lekarzy i wszystkich, którzy walczyli o godność ludzkiego życia:

Dr Robert Walley
8 Riverview Ave.
St. John’s, Newfounland.  A1C 2S5
Canada

Źródło: www.gosc.pl

You may also like

Facebook