Mój syn ma zespół Downa. Wyznania gwiazdy rocka

by FUNDACJA JZN
Cormac Neeson to muzyk rockowy z Irlandii Północnej. w 2014 roku na świat przyszedł jego syn Dabhog. Chłopiec urodził się w 27 tygodniu ciąży i zmienił dotychczasowe życie muzyka w sposób „radosny i pozytywny”.

Zespół Neesona The Answer sprzedał setki tysięcy płyt i koncertował między innymi z takimi sławami jak: The Rolling Stones, The Who i AC/DC. Jego syn przyszedł na świat jako wcześniak, ważył zaledwie 0,8 kg i natychmiast został objęty intensywną opieką. Dwa tygodnie po narodzinach lekarze poinformowali rodziców, że chłopiec ma zespół Downa. Kolejne 4 miesiące przebywał w szpitalu w Belfaście.

Dabhog przeżył i został wypisany ze szpitala, chociaż czekała go jeszcze operacja serca. Doświadczenia te wywarły głęboki wpływ na poglądy Neesona oraz na jego życie i muzykę. Po pewnym czasie wyjechał do Nashville, gdzie współpracował z amerykańskimi autorami tekstów i muzykami, by stworzyć nowy album. Jedna z piosenek napisana wówczas – Broken Wing, jest hołdem dla Dabhoga.

To dobra okazja, aby porozmawiać o zespole Downa i określić, czym jest zespół Downa, ale także uczcić mojego syna za to, że jest indywidualną osobąmówi Neeson.

Neeson napisał również piosenkę, aby pomóc rodzicom dzieci z zespołem Downa.

– Jeśli twoje dziecko ma zespół Downa, to nie definiuje go to jako osoby. Twoje dziecko jest wyjątkowe i niesamowite jak każde inne dziecko. Nigdy nie spotkałem osoby takiej jak mój syn, Dabhog. Radość, którą wnosi do naszego życia, jest czymś, czego nie mogłem się spodziewać, kiedy codziennie martwiliśmy się o jego zdrowie i wydostawaliśmy go ze szpitala – przekonuje muzyk.

Dabhog ma teraz pięć lat i we wrześniu rozpoczął szkołę. Niedawno na świat przyszedł jego młodszy brat, a Neeson został ambasadorem organizacji charytatywnej Mencap w Irlandii Północnej.

Więcej na: niezalezna.pl

You may also like

Facebook