Nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji w toruńskim sanktuarium

/Nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji w toruńskim sanktuarium

Nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji w toruńskim sanktuarium

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji, czyli zabijania dzieci nienarodzonych. W południe sprawowana była Msza św. przebłagalna. Następnie odbyła się procesja pokutna z relikwiami świętych od krzyża na plac przed Sanktuarium.

Uczestnicy nabożeństwa przepraszali nie tylko za grzech tzw. aborcji. Modlili się też o ustanowienie w Polsce prawa, które uchroni każde nowe życie.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, zauważa, że w czasie epidemii liczba tzw. aborcji na całym świecie wzrosła.

– Słyszeliśmy informację, że 1116 dzieci zostało zamordowanych w naszej ojczyźnie [podczas ostatniego roku]. Tyle dokonano aborcji. To jest grzech, który woła o pomstę do Pana Boga, bo przecież to jest dar życia i to Pan Bóg daje to życie i zabiera kiedy chce – On jest dawcą życia. Wiemy, że na całym świecie około 50 mln aborcji jest dokonywanych w czasie tej epidemii. To wcale nie zostało przerwane, wręcz przeciwnie, jeszcze zwiększona jest liczba mordowanych dzieci – zaznaczył kapłan.

Nabożeństwo ekspiacyjne to nie jedyna inicjatywa, jaką podejmuje toruńskie sanktuarium w intencji dzieci nienarodzonych.

Od 8 września do 30 października odbędzie się Nowenna Pompejańska o ochronę życia. W ciągu ostatniego roku w Polsce w łonach matek zabito ponad 1 tys. dzieci.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-08-30T11:01:02+02:00 niedziela, 30 sierpnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook