Najstarsza klinika aborcyjna została zamknięta

/Najstarsza klinika aborcyjna została zamknięta

Najstarsza klinika aborcyjna została zamknięta

Calthorpe Clinic została otwarta w 1969 roku. Była to pierwsza klinika w Wielkiej Brytanii założono wyłącznie w celu wykonywania zabiegów aborcji. 12 grudnia 2019 roku, po 30 latach działalności, w święto Matki Bożej z Guadalupe – patronki nienarodzonych, poinformowano o zamknięciu kliniki. 

Calthorpe Clinic mieściła się w dzielnicy Edgbaston w Birmingham. Do 2007 roku była największą kliniką aborcyjną w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że w ciągu minionych 30 lat w klinice zostało zamordowanych ok. ćwierć miliona nienarodzonych dzieci. Obrońcy życia określają wydarzenie mianem cudu, ponieważ o zamknięciu Calthorpe Clinic, która znajduje się w dzielnicy Edgbaston w Birmingham, poinformowano 12 grudnia, czyli w święto Matki Bożej z Guadalupe – patronki nienarodzonych.

Isabel Vaughan-Spruce, kierującą akcją 40 Days for Life zauważa, że na uwagę zasługuje także fakt , że Centrum w rzeczywistości zostało zamknięte 31 grudnia, a więc „pierwszym dniem wolnym od aborcji był 1 stycznia, uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi”.

Miejsce nie cieszyło się dobrą sławą także z uwagi na liczne skandale, m.in. za sprawą 21-letniej kobiety, której narządy wewnętrzne zostały uszkodzone podczas aborcji dokonanej przez Andrew Gbinigie’a. Konieczna była pięciogodzinna operacja, ratująca życie. W sumie 35 kobiet stwierdziło, że „ucierpiały z rąk aborcjonisty”.

Przez lata pod kliniką odbywały się krucjaty modlitewne w intencji nienarodzonych dzieci. Znane są przypadki odstąpienia od zamiaru dokonania aborcji dzięki takim czuwaniom.

Źródło: telewizjarepublika.pl
By | 2020-01-14T07:48:55+01:00 wtorek, 14 stycznia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook