Osoby z zespołem Downa bohaterami nowego programu w TTV

by FUNDACJA JZN
Od niedzieli 23 lutego na antenie TTV pojawi się nowy program Przemysława Kossakowskiego „Down the road. Zespół w trasie”. Jego bohaterami są osoby z zespołem Downa.

Sześcioro młodych osób z zespołem Downa wraz z  Kossakowskim wyruszy w podróż swojego życia. Wspólnie odwiedzą sześć krajów, a w drodze zmierzą się ze stereotypami, pokazując jak krzywdzące są dla nich opinie, które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki. Spróbują też odnaleźć się w nowych dla siebie sytuacjach. W programie zobaczmy, jak przełamują własne bariery i lęki – lecąc helikopterem, spacerując na wysokości albo nurkując w lodowatej wodzie.

„Down the road. Zespół w trasie” to polska wersja belgijskiego formatu „Down the road”, który został zrealizowany w Belgii i emitowany również w telewizji holenderskiej.

Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV w rozmowie dla portalu Wirtualnemedia.pl powiedziała: – Jesteśmy drugim krajem, który odważył się na taki program. Od początku też wiedzieliśmy, że to Przemek Kossakowski będzie tu właściwą osobą. On ma tę umiejętność, która potrafi sprawić, aby głos bohaterów był dobrze usłyszany. A w tym programie ważne jest, by dać osobom z zespołem Downa przestrzeń do nowych doświadczeń, kibicować i wierzyć im, bo „Down the road” to jest podróż wbrew i na przekór ograniczeniom.

Źródło: wirtualnemedia.pl

You may also like

Facebook