Naukowcom udało się stworzyć sztuczną macicę, w której rozwinęły się „wcześniaki” owiec

/Naukowcom udało się stworzyć sztuczną macicę, w której rozwinęły się „wcześniaki” owiec

Naukowcom udało się stworzyć sztuczną macicę, w której rozwinęły się „wcześniaki” owiec

Amerykańskim naukowcom udało się pomyślnie przeprowadzić badania nad sztuczną macicą – osiem przedwcześnie urodzonych owiec prawidłowo rozwinęło się w ciągu czterech tygodni przebywania w sztucznych macicach. Jagnięta były w wieku rozwojowym odpowiadającym dziecku urodzonemu w 22. lub 23. tygodniu ciąży. Nowy wynalazek wygląda jak plastikowa torba i zapewniał przebywającemu w nim jagnięciu wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju: krew bogatą w składniki odżywcze i ochronę wód płodowych.

 

Współautor przeprowadzonego badania, dr Marcus Davey, fizjolog płodowy, powiedział, że naukowcy obecnie prowadzą dalsze badania na zwierzętach, które mają nadzieję zakończyć w ciągu dwóch lat. Następnie w ciągu trzech, czterech lat chcą się zająć badaniami nad użytecznością swojego wynalazku w opiece nad  przedwcześnie urodzonymi dziećmi.

 

Według Alana Flake’a, dyrektora Instytutu Naukowego Chirurgii Dziecięcej w Filadelfii, sztuczna macica nie będzie mogła być wykorzystywana do inkubowania dziecka przez dziewięć miesięcy, ponieważ żadna technologia nie jest w stanie zastąpić specyficznego środowiska kobiecego łona na najwcześniejszych etapach rozwoju człowieka.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-05-08T05:12:20+02:00 wtorek, 02 maja 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook