#NieKłamRatownikom. Apel służb, by nie narażać ich zdrowia

/#NieKłamRatownikom. Apel służb, by nie narażać ich zdrowia

#NieKłamRatownikom. Apel służb, by nie narażać ich zdrowia

Policja, straż i medycy zainicjowali wspólną akcję #NieKłamRatownikom. Przypominają, by dzwoniąc pod numer 112, nie ukrywać informacji m.in. o kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem. Chory ratownik nie pomoże już innym – podkreślają służby.

„Wzywasz nas na interwencję – powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy – #NieKłamRatownikom” – apelują zgodnie służby medyczne, policja i straż.

Jednocześnie apelują i przypominają, że na numer alarmowy 112 należy dzwonić tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Tym bardziej, jeśli dzwoniąca po pomoc osoba jest w kwarantannie lub mogła mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, powinna poinformować o tym od razu dyspozytora.

„Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia, pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie” – zwracają uwagę służby.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-03-20T15:36:49+01:00 piątek, 20 marca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail