Niepełnosprawny wokalista wygrał Debiuty na festiwalu w Opolu

/Niepełnosprawny wokalista wygrał Debiuty na festiwalu w Opolu

Niepełnosprawny wokalista wygrał Debiuty na festiwalu w Opolu

Kamil Czeszel ma 29 lat i pochodzi z Torunia. Podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zaśpiewał piosenkę „Burze”. Za wygranie konkursu Debiuty otrzymał statuetkę im. Anny Jantar tzw. Karolinkę oraz 30 tysięcy złotych.

Kamil Czeszel na co dzień porusza się przy pomocy kuli inwalidzkiej. Utrzymuje się z renty. Śpiewa od 6 roku życia, ale pasjonuje się też rajdami samochodowymi i żużlem. Ponadto uwielbia jeździć na skuterze.

Na festiwalu w Opolu, w kategorii Debiuty, wystąpił jako ostatni. Po występie, z wielkim wzruszeniem podziękował swoim rodzicom za wsparcie, którego udzielają mu w dążeniu do celu.

Natalia Kukulska przyznała, że obrady jury nie trwały długo, a werdykt w sprawie zwycięzcy Debiutów zapadł jednomyślnie.

Kamil Czeszel na swojej liście ma także inne sukcesy muzyczne. W 2015 roku uczestniczył w programie „Mam talent” oraz „Szansie na sukces” (w programie otrzymał wyróżnienie za wykonanie piosenki „Bo tutaj jest jak jest”). Jest również laureatem „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki”, na którym – wspólnie z Anią Rusowicz – zaśpiewał piosenkę „Ślepa miłość”.

Źródło: www.pomorska.pl
By | 2020-09-14T07:51:18+02:00 poniedziałek, 14 września 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook