Niesłyszące dzieci śpiewają dla Niepodległej

/Niesłyszące dzieci śpiewają dla Niepodległej

Niesłyszące dzieci śpiewają dla Niepodległej

Teledysk do piosenki „Jedenasty listopada”, którą wykonują dzieci niesłyszące, słabosłyszące i niewidomy z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała wrocławska Fundacja FONIS.

 

Piosenkę „Jedenasty listopada” wykonują dzieci z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Specjalną aranżację utworu dla dzieci niesłyszących przygotował Piotr Matuszewski. Wsparciem dla wokalistów był niewidomy Grzegorz Cieciński, a także schola TrzyCzwarte i schola Piętrobus z kościoła dominikanów we Wrocławiu.

 

Nagrania miały miejsce w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz w Uniq Sound Studio. Nad całością projektu czuwała Agnieszka Lubicz Miszewska. Wolontariusze Fundacji FONIS przygotowali tłumaczenie piosenki na język migowy.

 

Utwór „Jedenasty listopada” pochodzi z płyty „Piosenki na każdą szkolną okazję – cz. 1” słowa: Elżbieta Buczyńska, muzyka: Jarosław Piątkowski.

Projekt został zrealizowany przez Fundację FONIS przy współpracy z Narodowym Forum Muzyki, Dolnośląskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu oraz firmą Karuzela – Studio Filmowe.

 

 

Fundacja FONIS powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób mających problemy ze słuchem i wzrokiem, skupionych wokół Duszpasterstwa Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Założyciel fundacji – ks. Tomasz Filinowicz, pracując wśród osób z uszkodzonym wzrokiem i słuchem, widział ich potrzeby i problemy, z którymi mieszą się na co dzień, a z drugiej strony dostrzegał też w nich ogromny potencjał. Powołał więc do życia fundację, która ma wspierać potrzebujących i pozwolić rozłożyć skrzydła ludziom ambitnym, lecz zepchniętym na margines z powodu swej niepełnosprawności.

 

Źródło: fonis.pl
By | 2018-11-13T08:49:24+01:00 wtorek, 13 listopada 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook