Niewidomy tato mógł zobaczyć swoje dziecko na usg dzięki… hafciarce amatorce

by FUNDACJA JZN
26-letni Nathan mógł pierwszy raz „zobaczyć” nienarodzonego synka dzięki znajomej – Deb Fisher, która choć nigdy tego nie robiła, postanowiła wyhaftować ze zdjęcia pierwsze USG chłopca.

Mężczyzna jest niewidomy od dzieciństwa. Zaczął tracić wzrok w wieku 6 lat, a całkowicie przestał widzieć w wieku lat 7. I choć nauczył się żyć jako osoba niewidoma i jest szczęśliwy, to jednak moment, w którym wszyscy oglądali pierwsze USG jego synka, był dla niego trudny.

W przytoczonej przez portal Aleteia historii możemy dowiedzieć się, że z pomocą przyszła znajoma – Deb Fisher. Choć kobieta nigdy tego wcześniej nie robiła, postanowiła wyhaftować pierwszy obraz 12-tygodniowego synka Nathana. Teraz, używając zmysłu dotyku, przyszły tata mógł „zobaczyć” obraz, dotknąć skan opuszkami palców i poczuć radość z rozwoju dziecka.

Deb musiała wykonać sporo ciężkiej pracy. „Było dużo zszywania i rozszywania” – przyznaje Fisher. Kobieta skonsultowała się nawet z położną i opowiedziała jej o pomyśle. Zależało jej, by pracę wykonać z należytą starannością i wyróżnić pewne części ciała maleństwa. Po trzech tygodniach starań udało się osiągnąć znakomity efekt.

Źródło: pl.aleteia.org

You may also like

Facebook