Nikt nie chciał pochować 7-tygodniowego chłopca. Pomogła Fundacja Gajusz

/Nikt nie chciał pochować 7-tygodniowego chłopca. Pomogła Fundacja Gajusz

Nikt nie chciał pochować 7-tygodniowego chłopca. Pomogła Fundacja Gajusz

„Kamyczek”, czyli mały Kamilek, urodził się z nieuleczalnymi chorobami genetycznymi. Rodzice od razu oddali go pod opiekę hospicjum stacjonarnego w Łodzi. Zmarł po 7 tygodniach. Dzięki Fundacji Gajusz udało się go pochować.

To będzie najsmutniejszy post na świecie. Jeśli macie słabe serca, to nie czytajcie dalej… – tak zaczyna się wpis na profilu Fundacji Gajusz z 29 października.

Oto treść wpisu:

„Kamyczek to Książę z Pałacu, w którym przeżył zaledwie siedem tygodni. Został opuszczony przez rodziców (nie oceniajmy, proszę!). Trafił pod opiekę Pałacu. Rodzina zastępcza ani razu go nie odwiedziła. Kiedy zmarł, nikt z bliskich ani opiekunów nie chciał go pochować ani zorganizować pogrzebu…
Kwintesencja samotności dziecka i – chyba – strachu otoczenia z maleńkiej miejscowości, braku pomocy. Nie wiemy, jak było… Zorganizowaliśmy pogrzeb dzięki wsparciu i pomocy dwóch MOPS-ów (dziękujemy 💚). Na uroczystości było kilkadziesiąt osób z naszej fundacji. Dziś myślimy o maleńkim nagrobku. Projekt pomnika jest podarunkiem od artystki wizualnej Dominiki Sadowskiej. Wykona go rzeźbiarz Maciej Kus, prowadzący swoją autorską pracownię „Mass” w Łodzi. Całość wraz z materiałami będzie kosztować 10 000 zł. Wiemy, że to spory wydatek… Ale to ważna informacja, że był sobie pewien chłopczyk, że zostawił ślad na ziemi, w naszych sercach… Może zechcecie do niego zajrzeć i zapalić świeczkę? Cmentarz Wszystkich Świętych, ul. Zakładowa 4. Kwatera 21a, rząd 6, miejsce 6. (…)”.

Dzięki pomocy internautów udało się uzbierać całą potrzebną kwotę.

Fundacja Gajusz powstała w 1998 r. w Łodzi, by pomagać chorym, samotnym dzieciom. Każdego roku wspiera ponad 200 rodzin, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, spełnia marzenia. Pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi m.in. ośrodek preadopcyjny dla niemowląt opuszczonych przez rodziców biologicznych. Powołane przez Fundację Centrum Terapii Cukinia wspiera dzieci okrutnie doświadczone przez los.

💔 To będzie najsmutniejszy post na świecie. Jeśli macie słabe serca, to nie czytajcie dalej…Kamyczek to Książę z…

Opublikowany przez Fundacja Gajusz Wtorek, 29 października 2019

Źródło: deon.pl
By | 2019-11-02T19:34:54+01:00 sobota, 02 listopada 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook